Sağlık raporu almak isteyen şahıs hekimi darbetti: Elmacık kemiğime doğru kafa attı
İZMİR'in Gaziemir ilçesi 6 No'lu Aile Sağlık Merkezi'ne (ASM), ehliyet için sağlık raporu almaya gelen bir kişi, kaydının başka bir ASM'de olması nedeniyle rapor vermeyeceğini söyleyen Doktor Ali Erhan Kiriş'e küfür edip, kafa attı. Saldırı anı güvenlik kameraları tarafından görüntülenirken, doktor Kiriş, "Küfür ettikten sonra, 'Niye küfür ediyorsun?' dedim. Sonra dönüp saldırmaya başladı" dedi. İzmir Tabip Odası da konunun takipçisi olduklarını açıkladı
Sağlık raporu almak isteyen şahıs hekimi darbetti: Elmacık kemiğime doğru kafa attı
27 Kasım 2019 10:18 - DHA

İZMİR - Olay, geçen 7 Kasım günü Gaziemir 6 No'lu ASM'de yaşandı. Adı henüz belirlenemeyen bir erkek, Doktor Ali Erhan Kiriş'e ehliyet için sağlık raporu almak istediğini söyledi. Kiriş, kaydı başka bir ASM'de olan kişiye, kendisinin rapor veremeyeceğini söyledi. Bunun üzerine, başka bir doktorun odasına giren şüpheli, durumu iletti. Bir kez daha olumsuz yanıt alan şüpheli, yeniden Kiriş'in odasına girip, küfürler etti. Kiriş'in "Neden küfür ediyorsun?" diyerek, tepki göstermesi üzerine de doktora kafa attı. Doktoru darbettikten sonra koşarak, kaçtı. Doktor Ali Erhan Kiriş, karakola giderek şikayetçi oldu.

GÜVENLİK KAMERALARI KAYDETTİ

Saldırı, sağlık ocağındaki güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi. Görüntülerde, saat 15.09'da Doktor Ali Erhan Kiriş'in odasına giren kişinin kısa süre sonra odadan çıktığı, 15.12'de bir kez daha geldiği görülüyor. Kiriş'in, odadan ayrılan kişinin peşinden gidip neden küfrettiğini sorduğu, sonrasında darbedildiği yer alıyor. 

Doktor Ali Erhan Kiriş, "Odama geldi ve ehliyet için sağlık raporu almak istediğini söyledi. Ben de hangi ASM'ye kayıtlı olduğunu sordum, buraya kayıtlı olmadığını söyledi. Ben de bunun üzerine raporu vermeyeceğimi söyledim. Daha sonra odadan ayrıldı, kısa süre sonra tekrar geldi ve malum olay yaşandı. Bunlar daha önce tattığım duygular değil, o yüzden değişik hissettim. Elmacık kemiğime doğru kafa attı ve gözümün altı morardı. Umarım bir daha böyle bir olay yaşanmaz. İzmir Tabip Odası ve Aile Hekimleri Derneği'ne benimle ilgilendikleri için çok teşekkür ediyorum" dedi.

İzmir Tabip Odası Genel Sekreteri Lütfi Çamlı da "Olayı öğrenir öğrenmez her zaman yaptığımız gibi avukatlarımızı görevlendirdik. Hekim arkadaşımıza ne gerekiyorsa yapacağımızı, yanında olduğumuzu söyledik" diye konuştu. Polisin, saldırganı yakalamak için çalışmalarına devam ettiği bildirildi.
 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
26
1) cahit (dr)
29.11.2019 09:00:00
Böyle bir insanın (!)ehliyet alması mümkün değil.Davranış ve psikoljik bozukluğu mevcut.Trafik bireysel sorumluluk ister,bu şahısda böyle bir davranış siz görüyormusunuz!!!!
People
1030
2) Mr.Zotto (ATT)
27.11.2019 14:41:46
Olayı biran önce ulusal medya kuruluşlarına servis etmeliyiz. Ana haberde yayınlanırsa kesin tutuklu yargılanır. acele etmeliyiz tv kanallarında tanıdığı olan varsa...
People
22
3) Yakup Sivri (Hekim)
27.11.2019 13:33:59
Hekim arkadaşımıza geçmiş olsun.Belli ki ciddi bir öfke kontrolü sorunu var şahsın.Umarım kayıtli olduğu aile hekimi ehliyet raporu için psikiatriye sevk eder.Bu kişiler bomba misali ...
People
21
4) dokturun biri (pratisyen)
27.11.2019 13:16:50
bu ... bana denk gelmez ki!! ah bir denk gelse , ah bir de benden bir rapor istese!!
People
40
5) dr aile hekimi (doktor)
27.11.2019 13:07:52
imkanı olan ingilizcesi iyi olan doktor arkadaşlarım tez vakitte yurt dışındaki sınavlara hazırlanıp ülkeyi terk etsin zira hiç bir önlem alınmadığı gibi bir açıklama bile yapılmıyor. daha kaç doktorun bıçaklanıp dövülmesi gerekiyor?
People
58
6) dr (dr)
27.11.2019 12:30:03
Yazıklar olsun
Meslektaşımıza da geçmiş olsun.
Sağlık magandasını anında içeri atacaksın. Duruma göre Kodese ya da tımarhaneye... Tımarı tamamlanıncaya kadar...
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)