Sağlıkta şiddet değil vahşet! Ankara'da doktora bıçaklı saldırı
ANKARA Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Dr. Ertan İskender, poliklinikte hastası Bayram N. tarafından uğradığı bıçaklı saldırıda yaralandı. 
Sağlıkta şiddet değil vahşet! Ankara'da doktora bıçaklı saldırı
28 Mayıs 2021 00:24 -

ANKARA-Olay, akşam saatlerinde Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin poliklinik bölümünde meydana geldi. Ortopedi Asistanı Dr. Ertan İskender, poliklinikte hasta muayene ettiği sırada hastaneye gelerek taşkınlık yapan hastası Bayram N.'yi uyardı. Bayram N., üzerindeki bıçağı çıkararak İskender'i elinden ve belinden bıçakladı. Yaralanan Ertan İskender, hastanenin acil servisine götürülerek tedaviye alındı. Doktorun hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtildi.

Bıçaklı saldırgan Bayram N. ise hastanenin güvenlik görevlileri tarafından etkisiz hale getirilip, çağrılan polis ekiplerine teslim edildi.

Gözaltına alınan Bayram N.'nin, bir kaç haftadır herhangi bir rahatsızlığı olmamasına rağmen hastaneye gelip, taşkınlık yaptığı belirtildi.  Bayram N.'nin, bugün de aynı şekilde hastanede bağırarak taşkınlık yaptığı, doktorun uyarması üzerine de bıçakla saldırdığı öğrenildi. 

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca şu bilgileri paaylaştı:

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde asistan hekimimiz Ertan İskender bir hastanın saldırısına uğrayarak elinden ve belinden yaralandı. Bıçaklı saldırıya uğrayan hekimimiz şu an ameliyatta. Durumu yakından takip ediyorum. Şifa veren eli kesmeye çalışmanın affı mümkün değil.

Saldırıya uğrayan meslektaşım Ertan İskender’in ameliyatı başarıyla tamamlandı. Kendisiyle konuştum, durumu iyi. Saldırgan adli işlemler için polis gözetiminde. Konunun sonuna kadar takipçisi olacağım. Canımızı emanet ettiğimiz hekimlerimizin hak ve emniyeti bize emanet.

 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
3
1) anıl karabacak (dr)
01.06.2021 17:46:35
Sn Bakan "...Canımızı emanet ettiğimiz hekimlerimizin hak ve emniyeti bize emanet." diye süslü cümleler kurmuşssunuz fakat doktorlarla ilgili hangi emniyeti aldınız.Yoksa benım haberım mı yok.
People
2
2) Dr (Dr)
28.05.2021 11:11:51
Doktora kalkan eller kırılsın! İnşallah bir gün gerçekten doktora ihtiyacın oldugunda doktor bulamazsın . Şiddeti savunan tüm arkadaşlar umarım doktora bir gün gerçekten ihtiyacı olduğunda anlarlar
People
3
3) Dentist (Diş hekimi)
28.05.2021 10:55:55
Bu saldırıyı yapan caniye emsal olacak bir ceza verinki bir daha kimse teşebbüs etmesin.ne sağlık çalışanlarına ne kadınlara ne de çocuklara şiddet bitmedi gitti.yoksa sadece konuşmak ile olmuyor.
People
2
4) cüneyt (doktor)
28.05.2021 10:33:21
Bu tür psikopatlara en ağır ceza verilmeli.Hala bunlar bir şekilde affediliyor.yakında çalışacak doktor hemşire vs. bulamamayacaklar.Ayrıca doktorun ismi açıkca verilmiş suçlunun Bayram N.diye soy ismi açıklanmıyor.bunların adını soyadını tüm medyaya duyurun. Tüm hastane sistemlerinde uyarı yazıları çıksın
People
4
5) sağlıkta (şiddet)
28.05.2021 10:16:37
Ne zaman bitirilecek bu vahşet ? Bu rezaleti çıkaranların üstüne çok kararlı ve sert gitmek gerekiyor. Çiçek, böcek, gülüm, balım devri çoktaaan geçti. Yeni bir sağlıkta şiddet yasası şart, TCK kapsamında. Başka türlü önü alınmaz bu işin.
Böyle bir yasa toplumda infial yaratır diye düşünen varsa, yaratmaz. Bilakis toplum huzura kavuşur, sağlıkçı da görevini rahat rahat yapar.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)