Silahlı saldırıya uğrayan başhekim hayatını kaybetti
Elazığ Fırat Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof Dr. Muhammed Said Berilgen makamında uğradığı silahlı saldırıda yaralandı. Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Berilgen hayatını kaybetti
Silahlı saldırıya uğrayan başhekim hayatını kaybetti
24 Mayıs 2017 - Hürriyet

Elazığ'daki Fırat Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Muhammed​ Said Berilgen, makamında silahlı saldırıya uğradı. Olay saat 11.30 sıralarında meydana geldi. Medikal malzemeler satan Sercan Gök, Başhekim Prof. Dr. Muhammed Said Berilgen’in makam odasına girerek tabancayla ateş etti, ardından aynı silahla intihara teşebbüs etti. Ağır yaralı Prof. Dr. Berilgen ile saldırgan Sercan Gök, aynı hastanede tedaviye alındı.


HAYATINI KAYBETTİ

Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Elazığ Fırat Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof Dr. Muhammed Said Berilgen hayatını kaybetti.
 

ELAZIĞ VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA


Elazığ Valiliği saldırıyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, '24.05.2017 tarihinde saat 11.45 sularında Fırat Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Muhammed Said Berilgen, hastanedeki makam odasında silahlı saldırıya uğramıştır. Ağır yaralanan başhekim Prof. Dr. Berilgen, hastanemizde tedavi altına alınmıştır. Kimliği tespit edilen saldırgan şahıs olay akabinde intihar girişiminde bulunmuş ve tedavi altına alınmıştır. Olayla ilgili geniş çaplı adli ve idari soruşturma başlatılmıştır. Hastamıza Allahtan şifa diliyor, dualarınızı bekliyoruz' denildi.

 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
11
1) Frankie Bellevan (Tıp Doktoru)
25.08.2017 15:15:42
Bizler seni " Fiko " olarak tanıdık..

Anatomi dersinde , Kas Sınavından 400 küsür kişilik sınıfta 100 alan 2 kişiden biriydin..
Diğer 100 alan arkadaşımız 2.Sınıfı tekrar ediyordu..
o nedenle senin aldığın 100 puan daha anlamlıydı..
Alaattin Hoca İsmini ( Gürbüz Fikret Berilgen ) Kalabalık Anfi'de Anons edip , gözü seni aramıştı..
Sen de , çok Mütevazi bir şekilde Utana , Sıkıla ayağa kalkmıştın..
Hoca seni tebrik edip başarılar dilemişti de , hemen yerine oturmuştun...

Yıllar sonra , Nöroloji Profesörü olarak seninle yine karşılaşmak , beraberce çay içip sohbet etmek , Eski güzel günleri , dostlukları , arkadaşları yadetmek , anmak kısmet olmuştu..

Ersin Arslan kardeşimizi unutmadığımız gibi ;
Seni de , diğer Görev Şehitlerimizi de Unutmadık ve Unutmayacağız..
Allah sana Rahmet Eylesin..
Mekanın Cennet olsun Kardeşim..
Ailene ve Sevenlerine Sabır versin...
People
24
2) V Öztürk (dr)
26.05.2017 16:15:37
Bu ülkede doktorlar kendini esir gibi hissediyor. Bir ülke düşünün topyekün sağlık camiasına düşman. Bu nasıl oldu malum. Yıllarca halk doktorlara karşı kışkırtıldı, şimdi biz hariç herkes halinden memnun. Birşey değişmez bu ülkede , çünkü artık hiç iyi birşey görmez olduk. Bütün hesaplar mahşere kaldı. Biz artık mahkem-i kübrayı beklemekteyiz.
People
34
3) acilde (pratisyen)
26.05.2017 09:58:02
hakim ve savcıya yan bile bakamazsın.bakanlık personeli kendi güvenliğini en üst düzeyde koruyor.doktor ise değersiz bir şamar oğlanı.istersen döv istersen öldür.sağlıkta şiddeti kim teşvik ediyor.hasta hakları adı altında hekimi kim değersizleştirdi.medya da hekimi kim azarladı.maalesef sonumuz kötü.
People
23
4) uzm dr (uzm dr)
25.05.2017 17:46:56
Sağlık Bakanlığına girerken manyetik kapıdan geçiliyor,eşyalar X-ray ile taranıyor ve güvenlik kabininde polisler var. Kendi canlarını düşünenlerin oturduğu koltuğun hakkını vererek tüm personeline de aynı uygulamayı hak görmesi gerektiğine inanıyorum.
Üstüne üslük olağanüstü koşullarda yaşıyoruz. Ülkede her türlü şiddet tavan yapmış. İnsanların psikolojisi bozuk ve yakın zamanda düzeleceği ile ilgili de pek bir beklenti yok.
People
25
5) Dr.Gökhan Gökçe (Beyin Cerrahı)
25.05.2017 14:54:45
Bu kaçıncı kayıp... bu şiddete nezaman etkili tedbirler alınacak? Silahlı bir insan elini kolunu sallaya sallaya hastanenin nispeten zor girilen Başhekim odasına kadar çıkıyor zor yetişen kıymetli bir profesörü kalbinden 3 kurşunla öldürüyor. Hastanelerin girişlerine X-RAY ile ateşli silah ve kesici-delici aletle girişleri önlemek bu kadar mı zor? Basit bir AVM de bunu yapıyorsun şiddetin artık tescillendiği hastanelerde bunu yapamıyorsun? Yazık günah bu insanların yetişmesi bir ömür, bu değerleri böyle harcamak akıl alır şey değil. Lütfen etkili tedbirleri alın 21.yüzyılda güvenlik sektörünün bu kadar geliştiği bir ortamda daha fazla şeyler yapılabilinir. Başhekimimize Allah'tan rahmet kederli ailesine baş sağlığı dilerim.
People
12
6) Dr (Dr)
25.05.2017 14:25:55
Şu an cenazesinden geldik. Allah rahmet eylesin. Allah belkide şehitliği böyle nasip eylemiştir bilinmez.
People
11
7) atilla aybar (dr)
25.05.2017 11:19:50
Allah rahmet eylesin. Eli silahlı bir adam nasıl girebiliyor doktorun yanına. İşin diğer acı yanı ise doktoru vuran adamı yaşatmak için diğer meslektaşları ellerinden geleni yapmak zorunda kalıyor. Hayatta kalıncada 3-5 yıl yatıp çıkacak. Yazık çok yazık.
People
45
8) Kaunos (Doktor)
25.05.2017 11:06:17
Türkiye'de son yıllarda müthiş bir cehalet övgüsü var.Bunu tv'lerde,siyasette,basında hemen hemen her yerde görebiliyoruz..Cehalete yapılan övgü, doğal olarak beraberinde eğitimli kesime nefreti ve şiddeti getiriyor.
Hastanın doktoru dövmesi,öldürmesi ve diğer şiddet olayları ve sağlık bakanlığının bu vahim olaylarda kılını bile kıpırdatmaması,hiçbir önlem almaması cehaletin kutsandığına delaletdir.
Daha dün bir acil vaka için ameliyathanedeydik ve ameliyathane kapısında 50 sinirli ve öfkeli kişi vardı.Ameliyat çıkışı 50 kişinin öfkesini ve sinirini yatıştırmaya çalıştık.
Önemli olan soru şu..
Bu insanlar ameliyathane kapısına kadar nasıl gelebiliyor?Niye 50 kişiye hesap vermek zorundayım?Herhangi bir olumsuz durumda o 50 kişinin bana saldırmayacağını kim iddia edebilir?
Sözün özü şu
Aklımızı kaybettik tamam ama bari değerli hocamız gibi canımızı kaybetmeyelim.Artık yeter,önlem alınsın.
People
25
9) Şifalı demirel (Dr)
25.05.2017 10:35:46
Bir üniversite kendi baş hekimini koruyamıyorsa vay sağlık sağlık çalışanlarına vayki vay
People
12
10) aydin sinal (hekim)
25.05.2017 10:33:43
Ölen sayin meslektasima Allahtan rahmet,ailesine bas sagligi dilerim.Bati dünyasinda kisinin üzerinde silah tasima müsadesi olan yegane ülke Türkiye,bir trafik kazasinda,aile kavgasinda,komsu atismasinda silah atese hazir,adam belinde silahla dolasiyor,silah tasima belgem var diyor.hic bir bati ülkesi ABD leri Texas bile kisinin üstünde silah tasimasina izin vermez,silah sadece poliste ve güvenlik görevlilerinde belde tasinir,silahi olan evde kilit altinda bulundurmaya mecburdur.
Bu olay hasta-hekim catismasi,kavgasi gibi görülürsede tahmin ederim temelde baska bir sorun olabilir,bashekim yani satin almadan sorumlu bastabip,tipbi aletler satan bir is adami.Olay aciga kavusur,Tekrar ölene rahmet dilerim.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
21/03-23/03 Sağlık Bilimlerinde Araştırma Sempozyumu TIP EĞİTİMİ İZMİ
27/03-30/03 18. Nefroloji Kış Okulu NEFROLOJİ KIBR
05/04-07/04 TOD Nisan Kursu GÖZ... ANKA
07/04-10/04 41. PEDİATRİ GÜNLERİ ve 20. PEDİATRİ HEMŞİRELİĞİ GÜNLERİ ÇOCUK... İSTA
12/04-13/04 Hacettepe Radyoloji BT Kursu 2019 RADYOLOJİ ANKA
12/04-14/04 Hedef Kanser 2019 TIBBİ... KIBR
10/04-14/04 Türk Toraks Derneği 22. Yıllık Kongresi GÖĞÜS... ANTA