SON DAKİKA! Doktora vahşi saldırı! Kaldırım taşıyla başına vurulan doktor yoğun bakımda!
Şanlıurfa Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde doktora vahşi saldırı
SON DAKİKA! Doktora vahşi saldırı! Kaldırım taşıyla başına vurulan doktor yoğun bakımda!
18 Temmuz 2018 -

Şanlıurfa Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde pediatri asistanına kaldırım taşıyla saldıran hasta yakınları, Dr. Bahattin Ahmet Yalçın'ı ağır yaraladı. Acil BT'si çekilen doktorun yoğun bakımda tedavisi sürüyor.

Yüksek ateş şikayetiyle hastaneye getirilen çocuk, serviste tedavi altına alındı. Bir türlü ateşi düşmeyen çocuğun babası Abdulkadir K., kendisine gerekli cevabı vermediğini öne sürdüğü nöbetçi doktor Bahaddin Ahmet Yalçın ile tartıştı. Kısa sürede tartışmanın büyümesi üzerine Abdulkadir K., bulduğu parke taşını doktorun başına vurarak parçaladı.

Saldırıya uğrayan Dr. Yalçın kanlar içerisinde yere yığılırken, öfkeli baba ise hasta yakını ve sağlık görevlileri tarafından engellendi.

Olayı sosyal medyadan paylaşan hekimler sağlıkta şiddete karşı önlemlerin gecikmesine isyan ediyor.


Sosyal medyadan hekimlerin sağlık durumuyla ilgili paylaştıkları bilgiler:

Sayın arkadaşlr kranial bt de akut patoloji yok.. Sutür gerektiren saçlı deride travmaya bağlı ciddi bir kesi var.. Şuanda müşahade altında..

Gelen bilgilere göre doktor arkadaşımızın durumu iyi.

 


 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
13
1) HKN (OP.DR)
23.07.2018 11:43:28
BU BÖYLE OLMAZ HEKİMLERE SİLAH VERİLMESİ LAZIM, KISASA KISAS YAPILMALI, YOKSA MEMLEKETTEKİ HAKİM SAVCIYA KALDIYSAK VAY HALİMİZE, DAYAK YİYEN YEDİĞİ İLE KALIYOR, ADAMLARA UTANMASALAR BİR DE MADALYA TAKACAKLAR, MAHKEMEDE SAVCI HAKIMİN BAŞINA GELSE NE YAPARLAR ACABA ÇOK MERAK EDİYORUM ?
People
4
2) Dr 1 (Doktor)
19.07.2018 14:51:35
Şimdi emek m. Tas abimiz.bir yorum yapmış. Bu işi urfa için genellemeyin diye. Çok haklı. Devam etmiş bu tür insanları zaman zaman memleketin her yerinde görüyoruz. Zaman zaman değil her gün görüyoruz. Kaldı ki zaman zaman doktorun dayak yemesinde bir mahsur yok öylemi ? Devam etmiş kusur diyo bazen hasta yakınında bazen doktor da olabiliyor demiş. Hiç hukuk kitaplarında insanlar şu şu hallerde dövülebilir diye bişey okudunuz mu. Memlekette kanun var. Gider şikayet edersin doktor değil allemi cihan olsa gider cezasını çeker. Dövmekte ne oluyor. M. Taş abimizin ellerinden öpüyorum. Doktor hanımlar ve beyler bu lafımda da size kesinlikle hasta ve doktor düşman değildir. Bu psikolıjiden çıkın. İnsan hasta nereye gidecek. Basma almaya manifaturacıya mı gidecek. Hastaneye geliyor insanlar. Bu işler niye hukuk insanlarında olmuyor biliyormusunuz. Onların topu tüfeği mi var insanlar onlardan korkuyor. Çünkü onlar hukuku işletiyor. Hakkınızı arayın sözlü şiddet fiziki şiddet, hakkınızı arayın. Sizi güvenlik değil hukuk korur.
People
4
3) turgay ozculer (dr)
19.07.2018 14:35:23
sayın emekli memur sen nerde yaşıyorsun marsta mı? yoksa troll musun? ne demek kişisel fevri hareketler.
People
16
4) M.tas (Emekli memur)
19.07.2018 12:46:54
Sevgili yorum yapan arkadaşlar. Başta dr.kardesimize allah acil şifalar versin. Burada okuduğum yorumların çoğunda urfalilarin suçlandığını gördüm. Bu hakkıli ve doğru bir yaklaşım değildir. Bu tip insanlar memleketin her yerinde zaman zaman görüyor ve duymuyoruz. Burada hata bazen hasta ve hasta yakınlarında olabiliyor bazen de dr.Kardeşlerimiz de de umursamazliklar olabiliyor. Bu gibi kişisel favori hareketler ne bütün dr.lara ne de o ilin bütün insanlara mal etmek doğru bir yaklaşım değildir bence.
People
28
5) se (uzm dr)
19.07.2018 11:54:19
Doktorun bir şeyi yok diyeni de hapse atacaksın. Bundan sonrası ölüm, savcı ve hakim buna göre karar vermeli. İbretlik bir ceza olmazsa işimiz zor, artık ölümcül saldırılara hazır olalım.
People
18
6) Ahmet (Ögretmen)
19.07.2018 11:29:24
Urfa da gorev yaptim ve maalesef Teksas gibi yer gercekten cok gecmis olsun... Hasta potansiyeli olarak da yüksek anladigim kadariyla e be kardesim bunlar da insan zaten en az 6 tane cocugu var bir ailenin pediatristlere Allah kolaylik versin :(
People
16
7) Özer (Diş hekimi)
19.07.2018 11:06:53
Bu adama ne ceza verilecek çok merak ediyorum...doktor beye geçmiş olsun acil şifalar diliyorum
People
20
8) ömer hayyam (op.dr)
19.07.2018 11:06:03
adamın hiç bir suçu yok, bir kurumda şiddet oluyorsa tek suçlu başhekim ve yardımçılarıdır.... Amir konumundaki insanlar alt kademedekinden daha fazla çalışmalıdır ve eve gittiğinde yemek masasında uyuya kalmalıdır, bu olursa zaten böyle olaylar olmaz.... bir kurumda şiddet oluyorsa başhekiminiz ve yardımcıları ayaklarını masaya uzatıp, buzlu badem yiyerek, kameradan hastaneyi boş boş izliyor demektir, zaten sorumlu ve ahlaki birisi, ben yapamadım ve benim ferasetsizliğin ve basiretsizliğim nedeniyle bu olay oldu deyip, istifa ederek liyakatli birisine görevi bırakması ve/bıraktırılması gerekir.

Fakat narkozda olduğumuz için, köleliği benimsediğimizden böyle bakamıyoruz

saygılar
People
15
9) dr mayer benzingen (nrş uzmanı)
19.07.2018 10:00:57
Bu haberin altındaki vatandaş yorumlarını okuyun...!

o zaman dönüp tekrar aynaya bakın!
People
19
10) serkan İYİ PARTİ (grafiker)
19.07.2018 04:53:28
ülkemizde hiç kimsenin can güvenligi kalmadı çocuklar kaybolup öldürülüyor kadın cinayetleri gasp her şey var
ve adalet bitti olay yapan sebest kalıyor
bu olaydada saldırgan hala göz altı bile yapılmamış
ülkemiz akp eliyle 3 üncü sınıf bir orta dogu ülkesi oldu
artık ATATÜRKÜN CUMHURİYETİ TARİKATLARIN AGALARIN AŞİRETLERİN MAFİA BABALARININ İŞGALİ ALTINDA BU KÖTÜ GİDİŞE DUR DEMEZSEK DAHA ÇOK BAŞIMIZ AGRIR
şurfa zaten arabistan gibi kadınların söz hakkı bile yok feodal aga sistemi aşiret baskısı kol geziyor
kısaca ülke barbar arap ülkesi oldu
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
28/10-31/10 6. Ulusal Bağırsak Mikrobiyotası ve Probiyotik Kongresi ENDOKRİNO... ANTA
28/10-01/11 5. Ulusal Klinik Mikrobiyoloji Kongresi MİKROBİYO... İZMİ
31/10-02/11 Türkiye Maternal Fetal Tıp Derneği Ultrasonografi Kursu KADIN... İSTA
30/10-03/11 63. Türkiye Milli Pediatri Kongresi PEDİATRİ KIBR
23/11-23/11 TMFTP Tıbbi Uygulamalar ve Hukuk Kongresi TIP... ANKA
21/11-24/11 15. Türkiye Acil Tıp Kongresi ACİL TIP ANTA
26/11-30/11 3. Uluslarası – 21. Ulusal Halk Sağlığı Kongresi HALK SAĞLIĞI ANTA