Sonunda bu da oldu...Doktora şiddet hayra yoruldu!
Son yıllarda ivme kazanan sağlık çalışanlarına yönelik şiddet toplumun her kesiminde farklı seslerde kendini gösteriyor. Hekime şiddetin toplumda uyandırdığı refleksler bu kez rüyalarda ortaya çıktı
Sonunda bu da oldu...Doktora şiddet hayra yoruldu!
09 Ekim 2018 - MEDİMAGAZİN

Rüya yorumcu sitesi hayırlırüyalar sayfasında ‘rüyada doktor dövmek’ başlığı ve rüya anlamı sağlık çalışanlarına şiddet yorumlarını farklı bir boyuta taşıyor. 
Söz konusu rüyanın anlamının “işlerin çok kolay şekilde yürüyeceğine, kazancının Allah’ın yardımı ile çok büyük oranda artacağına ve maddi ve manevi olarak çok rahat bir duruma geleceğine, kazancı arttırmak için bazı kararlar alınacağına, ruhsal olarak kötü olunan bir dönemin sona ereceğine” delalet olarak yazılması da bilinçaltında doktora şiddetin nelere işaret ettiğini de gözler önüne seriyor. 
Doktora şiddetin hayra vesile (?) olarak yorumlanması şiddet nasıl bir hayra vesile olabilir sorularını da akla getiriyor. 
Rüyada kızının doktor olması da “maddi zararlara uğrayacağına, iş hayatında zorlu zamanlar geçireceğine yorulur.” şeklinde yorumlanıyor. Yorumlara dayanarak doktor algısının topluma şiddet içeriğini çağrıştırdığı düşüncesi sağlıkta şiddetin önüne geçilmesi için temel eğitim ve doktor algısını yeniden inşa etme düşüncesini de ortaya koyuyor. 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
0
1) yasin (doktor)
10.10.2018 22:02:28
bu haberi bir an önce sayfanızdan kaldırın lütfen.
People
7
2) drsurg (surg)
10.10.2018 05:11:06
Doktorlara silah taşıma hakkı tanınmalı, ruhsat ücretinin bir kısmı -malpraktis sigortasında olduğu gibi- döner sermaye tarafından karşılanmalıdır. Evet ! Silah bela getirir ve içim acıyarak yapıyorum bu öneriyi. Ama; çare kalmadı.
People
7
3) Orhan Arslan (SAĞLIKÇI )
09.10.2018 23:12:59
SAYIN MEDİMAGAZİN YETKİLİLERİ ; LÜTFEN SİZE ARZ EDİYORUM BU TÜR HABERLERE SAYFANIZDA YER VERMEYİN.ZATEN ŞİDDET HABERLERİ GARDIMIZI DÜŞÜRDÜ ÜSTÜNE BUTÜR HABERLER GARDIMIZI DÜŞÜRÜYOR,SAĞLIKÇIYA ŞİDDET İBADETMİŞ ALGISI BIRAKIYOR IQ SU DÜŞÜK PSİKOPATLARDA ,ZATEN BOZUK OLAN MORALİMİZİ DAHADA BOZUYOR.LÜTFEN ARZ EDİYORUM
People
4
4) dr mayer benzingen (nrş uzmanı)
09.10.2018 18:20:58
Hani bazen gaza gelip ışıklarda 70 beygir arabanla 60 beygir arabayı geçersin ya!

Bazen dr olduğum için zekam ve aklımla gururlandığımda, bu toplumun zeka katsayısı aklıma gelince, işte o zaman 70 beygirlik olduğumu anlıyorum malesef...ZATEN ORTADA RAKİP YOKMUŞ Kİ!

bilmem cahil kafamla anlatabildim mi ??????????
People
44
5) Mustafa D. (Acil Tıp Uzmani)
09.10.2018 15:30:38
Sağlık çalışanlarının Anayasal sağlık, güvenlik, özgürlük, dinlenme haklarına devamlı tecavüz edilmekte.

Fazla mesai yapmaktan, uykusuz ve yorgun hasta bakmaktan, nöbet sonrası gündüz mesaisi yazılmaktan, devamlı GEREKSİZ ACİL OLMAYAN çok fazla hastaya bakmaktan, üzerine sözel ve fiziksel şiddete maruz kalmaktan bıktım.

Zorunlu hizmet bittikten sonra DEVLETE BAĞLI BİR ACİL SERVİSTE çalışmayı asla düşünmüyorum.

TÜKETİLDİM.***
People
14
6) Atilla Mayda (Oturan Tavuk Yumurtacısı)
09.10.2018 15:18:31
Haydaaa...!
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori