Sosyal Medya etkisi! Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı: Olayın nitelikli bir saldırı olduğu anlaşılmıştır
Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı: "Olayın sosyal medyaya yansıması üzerine, deliller hızlıca toplanmış ve yapılan değerlendirme sonucunda, olayın nitelikli bir saldırı olduğu anlaşılmıştır"
Sosyal Medya etkisi! Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı: Olayın nitelikli bir saldırı olduğu anlaşılmıştır
19 Haziran 2018 -

SAMSUN- Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı, özel bir hastanede doktor ve güvenlik görevlisinin darbedilmesiyle ilgili, "Olayın sosyal medyaya yansıması üzerine, deliller hızlıca toplanmış ve yapılan değerlendirme sonucunda, olayın nitelikli bir saldırı olduğu anlaşılmıştır." bilgisini paylaştı.

Başsavcılıktan yapılan yazılı açıklamada, yazılı ve görsel basında, Samsun'daki özel bir hastanede görevli sağlık çalışanlarına yönelik saldırı ile ilgili çıkan haberler hakkında kamuoyunu doğru bilgilendirmek amacıyla açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulduğu belirtildi.

16 Haziran'da bir gece kulübünde başlayıp özel hastanenin acil servisinde devam eden kavgayla ilgili olarak polis tarafından günün nöbetçi Cumhuriyet Savcısına anında bilgi verildiği aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"İlk etapta delillerin tam olarak toplanmamış olmasından kaynaklanan değerlendirme hatası nedeniyle, nöbetçi Cumhuriyet Savcısı tarafından, şüphelilerin ifadeleri alınarak serbest bırakılmaları konusunda kolluğa talimat verilmiştir. Olayın sosyal medyaya yansıması üzerine, deliller hızlıca toplanmış ve yapılan değerlendirme sonucunda, olayın nitelikli bir saldırı olduğu anlaşılmıştır. Bunun üzerine derhal şüphelilerin gözaltına alınıp, mevcuttu şekilde Cumhuriyet Başsavcılığımızda hazır edilmeleri amacıyla Atakum İlçe Emniyet Müdürüne ve diğer kolluk görevlilerine Samsun Cumhuriyet Başsavcısı tarafından bizzat talimat verilmiştir. Adliyede hazır edilen şüphelilerin 3'ü de Görevi Yaptırmamak İçin Direnme ve Neticesi Sebebiyle Ağırlaştırılmış Kasten Yaralama suçlarından tutuklanmışlardır."

Suçun işlenmesinden soruşturmanın tamamlanması sürecine kadar yapılacak bütün adli işlemlerde tek yetkili mercilerin Cumhuriyet Başsavcılıkları ve Sulh Ceza Hakimlikleri olduğu bildirilen açıklamada, "Bunun dışında soruşturmada hiçbir kurum, kişi veya organın tasarruf yetkisi bulunmamaktadır. Bahse konu soruşturma da bu ilkeler doğrultusunda yürütülmektedir. Değerlendirmeler gerçeği yansıtmamaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." ifadeleri kullanıldı.


NE OLMUŞTU?

Atakum'da 15 Haziran'da bir gece kulübünde çıkan kavga sonucu yaralananlardan bazıları özel bir hastaneye gelmiş, burada kavganın sürmesi üzerine doktor Abdül Fettah Noor ve güvenlik görevlisi Taner Yıldırım darbedilmişti. Kaçan zanlılar Berkant S, Gürkan S, Yılmaz S. ve Süleyman K. gözaltına alınmıştı. Şüpheliler, Gürkan S, Süleyman K. ile daha önce bir polisin bıçaklanması olayına karıştığı tespit edilen Berkant S. çıkarıldığı mahkemece tutuklanmış, Yılmaz S. ise savcılık talimatıyla emniyetten serbest bırakılmıştı.

Kavga, hastanenin güvenlik kameralarınca kaydedilmişti.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
2
1) metin (dr)
22.06.2018 11:45:00
bu savcı ve hakim kafasıyla işimiz zor..
People
65
2) muhiddin göç (uz.dr.)
21.06.2018 09:53:35
Doktorlara silah temin edilmeli ,caydırıcı olur.
People
27
3) Frankie Bellevan (Tıp Doktoru)
20.06.2018 17:09:17
Bravo , Tebrikler...!!!

Yargıtay'a Terfiyi Hakettiniz...
People
31
4) dr.çetin (şamaroğlanı)
20.06.2018 16:32:35
SAVCI VE HAKİMLER DOKTORLARA ZITTIR.DOKTORLARI PEK SEVMEZLER.
People
34
5) sabri ok (doktor)
20.06.2018 14:28:39
darp edilen bi savcı olsa yine serbest bırakılırmıydı merak ediyorum
People
62
6) türkay özcan (dr)
20.06.2018 13:59:12
Yok ya olurmu bir anlık heyecan bu soruşturmaya bile gerek yok ön kapıdan girer arka kapıdan çıkar. Sıkıysa sağlık personeline yapılan bu saldırıların %10 u benzer mesleklere yapılsın ama yemez tabi. Sağlık personeli nede olsa amele.
People
72
7) HAKAN (OP.DR.)
20.06.2018 13:13:19
MAŞALLAH SAVCILARIMIZA SOSYAL MEDYADAN İŞ YAPIYOR, SOSYAL MEDYA OLASA DEMEKKİ DÜKKANI KAPATACAK ARKADAŞLAR, UTANMADAN BİRDE ÇIKIP AÇIKLAMA YAPIYORLAR, BU NASIL HUKUKTUR ANLAMIYORUM, BU ARKADAŞLAR HATA YAPINCA NEDEN TAZMİNAT ÖDEMİYORLAR, ÜLKE BİTMİŞ AĞLAYANI YOK..
People
62
8) DROĞUZ (DOKTOR)
20.06.2018 12:33:11
BU AÇIKLAMAYI SAĞLIK BAKANLIĞINDAN BİR YETKİLİ OKUDU MU ACABA? BU AÇIKLAMA ÜZERİNE ADALET BAKANLIĞI, İÇİŞLERİ BAKANLIĞI İLE İLETİŞİME GEÇİLDİ Mİ, ''SOSYAL MEDYAYA YANSIYAN OLAYLAR ARAŞTIRILIYOR, DİĞERLERİ ARAŞTIRILMIYOR MU?, BU KONUDA İHMALİ OLANLARDAN HESAP SORULUYOR MU?'' DİYE SORULDU MU. ORTADA SUÇA KARIŞMIŞ, AKABİNDE SERBEST BIRAKILMIŞ, SONRA MEDYAYA YANSIDIĞI İÇİN TEKRAR YAKALANMIŞ ADAMLAR VAR, MEDYA OLMASA BU ADAMLAR HALA SOKAKLARDA GEZECEK İDİ, İŞLEYİŞİ GEREĞİ GİBİ YERİNE GETİRMEYENLERE BİR YAPTIRIM YOK MU? DEMEK Kİ EN UFAK BİR OLAYI DAHİ MEDYA YOLU İLE YAYMAZ İSEK BU MEMLEKETTE ADALET HAKKI İLE İŞLEMEYECEK. BUNU BEN SÖYLEMİYORUM, MAALESEF ADALETİ SAĞLAYACAKLAR, SAĞLAMASI GEREKENLER SÖYLÜYOR! VAH Kİ NE VAH! MEMLEKETİMİZDE PAÇALARIMIZDAN BİLE ADALET VE HUKUK AKIYOR, BUNA RAĞMEN AVRUPALI DA BU NEDENLE BİZİ ELEŞTİRİYOR!! İKİ YÜZLÜ AVRUPALILAR !!!
People
40
9) mesut özsoy (aile hekimi )
20.06.2018 12:03:53
zoraki tutuklama , medya olmasa , olurmuy du ?????? sizce
People
102
10) dr (dr)
20.06.2018 10:50:32
Özrü kabahatından büyük diye bir ifade vardır. Yani olay 1. Sosyal medyaya yansımasa 2. Nitelikli saldırı olmasa, bu yaratıklar elini kolunu sallayarak dolaşacak ve can yakmaya devam edecek. Böyle bir mantık olur mu ? Mahkemece salıverilmenin diğer gerekçesi de “ delillerin tam olarak toplanmamış olması “ ki, bu da akıllara zarar bir açıklama, sözün bittiği yer. Şiddet, bırakın fiziken olmayı, ağızdan söz olarak, küfür ve özellikle de tehdit olarak çıktığında, saldırgan içeri girecek. Başka çaresi yoook… Vatandaş sözel şiddeti zaten normal bir iletişim aracı olarak kullanıyor. Her türlü küfür, seni şöyle yaparım,asarım keserim gibi laflar kıyamet gibi. Ve bunlar can pazarının tam da göbeğinde oluyor. Muhatap olan doktor , hemşireden hayır bekle artık. Ama yeter, yeni ve özel bir “sağlıkta şiddet yasası “ çıkması gerek…
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan TarihiDetayKategori
ETKİNLİKLER
TarihEtkinlikKategoriYer
21/03-23/03Sağlık Bilimlerinde Araştırma SempozyumuTIP EĞİTİMİİZMİ
27/03-30/0318. Nefroloji Kış OkuluNEFROLOJİKIBR
05/04-07/04TOD Nisan KursuGÖZ...ANKA
07/04-10/0441. PEDİATRİ GÜNLERİ ve 20. PEDİATRİ HEMŞİRELİĞİ GÜNLERİÇOCUK...İSTA
12/04-13/04Hacettepe Radyoloji BT Kursu 2019RADYOLOJİANKA
12/04-14/04Hedef Kanser 2019TIBBİ...KIBR
10/04-14/04Türk Toraks Derneği 22. Yıllık KongresiGÖĞÜS...ANTA