Tehdit, hakaret ve masaya hançer! Sağlıkta şiddetin ulaştığı boyut böyle görüntülendi!
Bitlis'te sağlık personelinin uğradığı hakaret ve tehdit böyle görüntülere yansıdı
Tehdit, hakaret ve masaya hançer! Sağlıkta şiddetin ulaştığı boyut böyle görüntülendi!
04 Temmuz 2017 -

Bitlis’te bebeğine aşı yapılmasını istemeyen E.U. adlı şahıs Aile Sağlığı Merkezi ve Toplum Sağlığı Merkezi’ne hançerle giderek tehdit ve hakaretlerde bulundu. Güvenlik kameraları görüntülerinden tespit edilen şahıs polis tarafından ifadesi alınmak üzere gözaltına alındı.  

Daha önce bebeğine topuk kanı alınması ve Sağlık Bakanlığı Ulusal Aşı Takvimi’nde bulunan aşılar da dahil olmak üzere tüm koruyucu müdahaleleri reddeden E.U.’nun, bu durumu belgeleyen tutanağın Toplum Sağlığı Merkezi’ne ulaşması üzerine Sorumlu Hekim Dr.F.T.  tarafından aşı reddi konusunda aranmasına sinirlenerek önce bağlı bulunduğu Aile Sağlığı Merkezi’ne giderek hançeri aile hekimine doğrultup ölümle tehdit etti ve “sana olacakları göstereyim” diyerek hançeri masaya sapladı.

 

 

 

Aşıların İsrail ve Amerika malı olduğunu, zeka geriliği ve kısırlık yaptığını iddia eden şahıs daha sonra Toplum Sağlığı Merkezi’ne giderek Toplum Sağlığı Merkezi Sorumlu Hekimi Dr.F.T.’ye tehdit ve hakaretlerde bulundu. Toplum Sağlığı Merkezi’nde yaşanan kısa süreli arbedenin ardından şahıs olay yerinden yine tehditler savurarak uzaklaştırıldı. Emniyet güçlerinin haberdar edilmesinin ardından şahıs kısa sürede arabasında hançerle birlikte yakalandı ve gözaltına alındı. Arabanın da çalıntı ve çift plakalı olduğu ortaya çıktı.

Kardeşinin gözaltına alınmasına öfkelenen E.U.’nun abisi S.U. da Halk Sağlığı Müdürlüğü’ne gelerek Müdür Yardımcısı Uzm.Dr.Y.E.B’nin makam odasında Dr.F.T.’ye yine hakaret ve tehditler savurarak saldırı girişiminde bulundu. Yetkililerin şikayeti üzerine S.U. da gözaltına alındı.

 


 

Anahtar Kelimeler:

saglikta siddet bitlis

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
10
1) op. dr. (uzman)
07.07.2017 00:04:40
Bu tarz olayları sürekli yaşıyoruz. Ama o kadar yoğunuz ki, uğraşmaya o kadar vaktimiz yok ki " La havle" deyip, en fazla güvenlik çağırıp odadan çıkarttırıp işimizi kaldığımız yerden devam ettiriyoruz. Güvenlik en fazla bir yarım saat kalıp hocam gitmemiz gerekiyor diyerek ayrılıyor. Eğer bu tarz insanlarla beyaz kodu çağırarak uğraşacak olsak işler uzuyor da uzuyor. Ve bu süreçte bizim onlarca bekleyen (mhrs, ayaktan sıra alan vs) hastamıza bakacak başka kimse olmadığı için (çünkü diğer doktorlar da sırada bekleyen hastalar açısından aynı yoğunlukta) yaşanan onca sinir harbini unutmaya çalışıyoruz. Bu tarz insanları ise Allah'a havale ediyoruz.
People
13
2) Ali (Hekim)
06.07.2017 12:24:02
Güvenlik ne ise yarıyor orda anlamadım. Biz doktorluk yaparken çoluk çocuğunuz var yapamayız mi diyoruz. Ya da polis guneydoguya gönderilirken gitmiyor mu ? Bunun işi ne ?
People
20
3) Mehmet Kara (Ahçı)
05.07.2017 19:28:01
Hekimleri birileri Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığından mı çıkardı?
People
9
4) türkay özcan (dr)
05.07.2017 16:21:12
pes
People
24
5) Nilgün Yalçın (Pediatri)
04.07.2017 20:24:43
Bu ileri derecede ağzı bozuk zat hiçbir sağlık personeli ile karşı karşıya getirilmemeli, derhal sağlık hizmetlerinden men edilmelidir.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan TarihiDetayKategori
08.01-07.02SATILIK POLİKLİNİK hissesi & tamamiDiğer
07.01-06.02Kadın doğum cildiye uzmanıPersonel Arayanlar