Terör propagandası yaptığı iddia edilen doktor açığa alındı
Kocaeli Seka Devlet Hastanesi’nde görev yapan bir doktor, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım sonrasında, terör örgütü propagandası yapmaktan açığa alındı.
Terör propagandası yaptığı iddia edilen doktor açığa alındı
14 Ekim 2016 -

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde bulunan Seka Devlet Hastanesi’nde Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz Uzmanı olarak görev yapan Dr. Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, yan yana duran iki cenazeden birinde Türk bayrağına sarılı bir tabut diğerinde PKK paçavrasına sarılı bir tabut yer alıyordu.
Paylaşım sonrası olaya büyük tepki gösteren BBP eski İl Başkanı Serhat Duyar, Gergerlioğlu hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu. Bunun üzerine Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığınca, Gergerlioğlu hakkında terör örgütü propagandası yapmak suçundan adli işlem başlatılarak, Gergerlioğlu açığa alınmıştı.
Açığa alınma işlemi hakkında Kocaeli Valiliğinden yapılan açıklamada, "Kocaeli ilçemiz İzmit Seka Devlet Hastanesinde Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz Uzmanı Dr. Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun sosyal medyada paylaşılan yazıları ve paylaşımları hakkında gerekli idari soruşturma başlatılmış olup, soruşturmacının talebi ve Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığının ilgili hakkında terör örgütü propagandası yapmak suçundan adli işlem başlatıldığı, bu sebeple 13 Ekim 2016 tarihi itibariyle soruşturmanın sağlıklı yürütülmesi açısından görevi başında kalmasında sakınca görüldüğünden görevinden uzaklaştırılmıştır" denildi.
Açığa alınan Gergerlioğlu ise kendine ait internet sitesinde yayınladığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
"Bugün Kocaeli Valiliği tarafından tarafıma tebliğ edilen bir yazıyla memuriyetten açığa alındığım bildirilmiştir. Geçen gün sosyal medya sayfamda bir paylaşım yapmıştım. 1 Eylül 2015 barış gününde İstanbul Avcılar'da Barış Annelerinin düzenlediği ‘anneler ağlamasın’ adlı barış çağrısı eyleminde çekilmiş, ölen PKK'lı da olsa asker de olsa ağlayanın analar olduğunu anlatan bir fotoğrafın altına ‘Bu fotoğrafa bakıp niye bu savaşın bitirip tüketmekten başka anlamı olmadığını anlarsınız. Analar aynı, bayraklar farklı..! Ölünce farkımız kalmıyor birbirimizden.! Çocuklarımızın tabutu yan yana duracağına, dirisi yan yana dursun, eşitçe, kardeşçe ve omuz omuza..!’ diye yazmıştım. Bunun üzerine hakkımda bir linç kampanyası başlatıldı. Vermek istediğim barış mesajı yerine anlamak istedikleri üzerinden bir yaygara ürettiler. Bana suç duyurusu yapana ben suç duyurusu yaptım, çünkü ben düşünce özgürlüğü içinde fikir açıkladım."

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
2
1) sema (tknkr)
18.10.2016 08:29:31
açığa alınmaları yetmez görevden atılmalılar. açığa alınıp geri başlatılan sağda solda propogandaya devam eden öğretmenlere dönmesin.. terörü fetocu yada ppklı yada daeşli yada ... diye ayıramazsın terör terördür.. kimin tarafından yapılırsa yapılsın cezası aynı olmalı
People
26
2) postenflamatuar (uzm dr)
14.10.2016 14:52:43
Merak ettim gerçekten. "Analar aynı, bayraklar farklı" demiş meslektaşımız. O ağlayan analar da Türkiye vatandaşı olduğuna göre ve benim bildiğim Türkiyenin bir bayrağı bir adet olduğuna göre bir kısım vatandaşa ayrı bayrağı var, bayrağı ayrı demekle neyi kastediyor sevgili meslektaşımız? ABD isvçre, şili bayrağı mı? Fenerbahçe flaması mı? Yoksa bildiğimiz kanlı vandal çetelere ve mafyalara, kadın satıcılarına taş çıkartan PKK paçavrasını mı kastediyor? Gerçekten merak ettim. Bu rahatlık nerden geliyor? Ne içiliyor acaba? Cevap verirken de lütfen aklımızla alay etmesin.
Bu FETÖ darbe girişimi olmasaydı bu PKK propagandistleri böyle açık açık propagandaya devam edeceklerdi. Bu darbe devleti tedbir almaya sevk etmiş.
Valla ben güneydoğuda yaşıyorum ve bu kadar rahatça , bir ceza ile karşılaşmadan PKK propagandası yapıldığı için insanlar PKK yi güçlü sanıyorlar ve mecburen can korkusundan ses çıkartmıyorlar. Bu tür adımların devam etmesi dileği ile. Belediyeler dahil birçok kamu krumunda açık PKK desteği ve propagandası yapanlar halen çevrelerine efeleniyorlar. Devlet biziz, siz de bize boyun eğeceksiniz diyorlar. Bilmeyen de bunlar devletten bu işi için para alıyorlar, devletin adamı sanacak.
Bu rahat kişileri çevremizden temizleyin, bize baskı yapmalarını engelleyin lütfen. Onları silahları var küt diye öldürüyorlar adamı. En son bu PKK liler iki AKP li yöneticiyi şehit ettiler. Sırf bu meslektaşlarımız gibi tipler yüzünden millet tepki vermeye korkuyor. Alın bunları lütfen aramızdan.
People
19
3) esay (dr)
14.10.2016 14:41:37
bu terörü başlatanlar benim anamı ağlattılar. banane onun anasından-danasından. paçavraya sarılı tabuttakini ve anasını mağdur göstermek teröre alkış yapmaktır..
People
14
4) osman fatih (uz dr)
14.10.2016 14:11:56
Doğuya devlet eliyle yollar, havaalanları hastaneler okullar yapıldı .cumhuriyet döneminde hiçbir zaman olmadığı kadar görülmemiş şefkat eli uzatıldı. peki sonra ne oldu hizmet görüp adam yerine kondukça bazı kesimler azgınlaştı, bir özerklik bir isyan havasına girildi. ''Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir'' sözü hak oldu ve bunun gereği şefkat eli haliyle osmanlı tokadına dönüştü. iyi de oldu. şimdi ''ya devlet başa ya kuzgun leşe'' deme vakti geldi bu bir kurtuluş mücadelesidir görmek istemeyenlar güneşe gözlerini kapayan ve sadece kendilerine gece yapan karanlık ruhlardır ,olay bu ..!
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori