Ürolog Nursel Atasoy, günde 15 çocuğu sünnet ediyor
Erzurum'da 'Kadın sünnetçi' olarak tanınan Ürolog Dr.Nursel Atasoy, günde ortalama 15 çocuğun erkekliğe ilk adımı atmasını sağlıyor
Ürolog Nursel Atasoy, günde 15 çocuğu sünnet ediyor
16 Ağustos 2017 -

Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde (BEAH) görev yapan Ürolog Dr. Nursel Atasoy, bölgenin ilk ve tek kadın sünnetçisi olarak günde 15, haftada 60 ile 90 arasında çocuğu sünnet ettiğini belirtti.

Türkiye'de 4-5 kadın ürologdan biri olan Dr. Nursel Atasoy, 4 yıl önce şark hizmeti için Erzurum BEAH'e tayin edildiğini hatırlattı.


OKULLAR TATİL OLDUĞU İÇİN DAHA ÇOK SÜNNET YAPILIYOR
Yaz mevsiminde okulların tatil olduğu dönemde daha çok sünnet yapıldığını ifade eden Dr. Nursel Atasoy  Dadaşkent'teki ek hastane binasının sünnet için tahsis edildiğini anlattı. Dr. Atasoy, şunları söyledi:

"Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi sadece Erzurum'un değil bölge illerine sağlık hizmeti veriyor. İl dışından gelen çok fazla hasta var. Ciddi, büyük ameliyatlar yapılıyor. Burada sünnete ayıracağımız zaman kısıtlı olabiliyor. Dadaşkent ek binası sünnet için özel tahsis edildi. Çocuklar için ayrı servisler var. Çocuğun psikolojisi açısından böyle bir ayrım güzel oldu. Çocukların mutlaka sünnet olmadan önce bir ürolog ya da anestezi uzmanı tarafından muayene edilmesi lazım. Mahalle aralarındaki sünnetçiler ileride telafisi mümkün olmayan sağlık sorunlarına yol açabilir. Buralarda yapılan sünnet organ kaybına da sebep olabilir."

KADIN DOKTORU GÖRÜNCE ŞAŞIRDIM"
Dr. Atasoy'a sünnet olan İlkokul 4'üncü sınıf öğrencisi Mert Şehmuz ise "Bazen beni sünnetçiyle korkutuyorlardı. Bu yüzden sünnetçiyi hep erkek hayal ederdim. Kadın doktoru görünce önce şaşırdım" diye konuştu.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
3
1) SÜLEYMAN (DOKTOR)
22.08.2017 11:18:13
iyiki muslukçu falan dememiş!!!
People
36
2) Osman çelik (Üroloji uzmanı )
16.08.2017 15:21:39
Metinde sünnetçi ifadesi tam bir facia , bide şark görevi ne arkadaşlar allah aşkına....
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan TarihiDetayKategori
23.05-22.06GÖZ MİKROSKOBU SATIŞITıbbi Cihaz
23.05-22.06GÖZ MİKROSKOBU SATIŞITıbbi Cihaz
22.05-21.06Ortopedi UzmanıPersonel Arayanlar