Ve Ferhat Göçer doktorluğu da danışmanlığı da bıraktı
Konser yoğunluğu nedeniyle asıl mesleği olan doktorluk kariyerine ara veren şarkıcı Ferhat Göçer, Sağlık Bakanlığı’na danışman oldu. Göçer’in danışman olması tartışmaları da beraberinde getirdi. Ağır eleştirilere maruz kalan ünlü sanatçı Ferhat Göçer, 25 yıldır yaptığı doktorluktan emekli olduğunu açıkladı. Bakanlık ise yaptığı açıklamada Göçer'in danışman olarak atandığı haberlerini yalanladı.
Ve Ferhat Göçer doktorluğu da danışmanlığı da bıraktı
21 Eylül 2017 -

Sanatçının konuyla ilgili açıklaması şu açıklamayı yaptı:

'İstanbul Tıp Fakültesi'nden mezuniyetimle başlayan 25 yıllık hekimlik hayatımda birbirinden onurlu görevler icra ettim... Emeklilik süremi doldurmuş olmama rağmen, hiçbir maddi beklentimin, ihtiyacımın, çıkarımın olmadığını kamuoyunun çok iyi bildiğinden eminim. Bu nedenle; gerek sanatçı gerek hekim kimliğimle faydalı olacağıma inandığım, canımdan çok sevdiğim ülkeme ve insanlarıma hizmet etmek üzere Sağlık Bakanlığı tarafından bana bahşedilmiş bu onurlu görev için büyük bir heyecan ve özveri ile çalıştım... Son dönemde yapılan acımasız, vicdansız, anlamsız, popülist kalitesiz bir siyasi ve medya algı operasyonu ile linç edilmeye çalışıldığıma şahit oluyoruz...

Bu sebeple, ne Sağlık Bakanlığı'mızın ne de onurumla 25 yıl icra ettiğim genel cerrahi hekimliğimin bu tarz çirkin tartışmalarla saygınlığını incitecek kötü niyetin emeline ulaşmasına müsaade etmeyeceğim... Ülkemizin içinden geçtiği bu sıkıntılı dönemde, başta meclise benim için soru önergesi vermiş olan sayın vekilimiz olmak üzere, yetkililerimizin asıl meşgul olmaları gereken hayati meselelere odaklanmasını sağlamak amacı ile hekimlikteki çalışma hayatımı emeklilikle taçlandırmaya karar verdim... Bundan sonraki süreçte sanatçı kimliğimle ülkemiz insanlarının hoşgörülü birliği beraberliği,kardeşliği adına güzel şeyler yapmaya devam edeceğim.... Saygılarımla...''

 

BAKANLIK AÇIKLAMA YAPTI

Sağlık Bakanlığı, sanatçı Ferhat Göçer'in kuruma danışman olarak atandığına ilişkin haberleri yalanladı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, sanatçı Göçer'in Bakanlığa danışman olarak atandığına ilişkin basında haberler yer aldığı, bu haberin CHP'li bir milletvekili tarafından soru önergesine konu edildiği bildirildi. 

Gerçekle ilişkisi olmayan söz konusu haberde kamuoyunu yanıltıcı unsurlar bulunduğu belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi: 

"Ferhat Göçer, 31 Ekim 2016'da 2016/4. Dönem İlk Defa ve Yeniden Açıktan Atama kurası sonucu Şanlıurfa Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesine atanmış, 7 Kasım 2016'dan itibaren ise Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü emrinde geçici görevlendirilmiştir. Görevlendirildiği tarih itibarıyla, Göçer'in sanatçı yüzünden istifade edilerek sağlık okuryazarlığını geliştirecek bazı projelerde değerlendirilebileceği düşünülmüştür. Habere konu kişinin ne zaman yeniden açıktan atamasının, ne zaman geçici görevlendirmesinin yapıldığı tarihler net olarak bellidir. Personel hareketinden de anlaşılacağı üzere yeni bir atama ya da danışman olarak görevlendirmesinin söz konusu olmadığı çok açıktır." 

Söz konusu haberlerin maksatlı olarak yapıldığı ifade edilen açıklamada, Göçer'in 7 Kasım 2016'da Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğüne yapılan geçici görevlendirmesinin de sonlandırıldığı belirtildi. 

Anahtar Kelimeler:

guncel ferhat gocer

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
15
1) Jane Doe (Dr)
25.09.2017 13:41:46
Vah yavrıımmm. Gıyamam. Lanet olsun atom fiziğine de, doktorluğa da dedi zaar:))
People
40
2) Frankie Bellevan (Tıp Doktoru)
21.09.2017 23:01:20
Değerli Meslektaşımız Uzm..Dr. Ferhat Göçer , - Exit'i - Hızla Bulup Postenflamatuar Meslektaşımızın " DrExit " ( Bırak Git ! veya " Oğlum Bak , Bırak Git , Çek Git ! " Çözümünü , Formülünü kEndine Uyguladı...

Ne de Olsa Kolunda Müzisyenlik Gibi bir Altın Bileziği var ..

Şimdi Tamamen Rahatlamıştır..
Hotanto Kabilesinin , Magandalarıyla da Artık Uğraşmayacak..
Onlara Laf Anlatmak zorunda kalmayacak..
Artık Açık Hava ve Kapalı Alanlardaki Konserleri Esnasında Ayılana Gazoz , Bayılana Limonata 'ya da gerek Kalmayacak..
People
36
3) Frankie Bellevan (Tıp Doktoru)
21.09.2017 22:36:29
Atom fiziğine de Profesörlüğe de Lanet olsun..:)

https://www.youtube.com/watch?v=Gm_bsWn5vNg

Ferhat Göçer : Artık kendimi Müziğe ve Sanatıma vereceğim...

Çiçeği Burnunda Emekli Meslektaşımız Genel Cerrah Dr. Ferhat Göçer 'i verdiği Doğru Karar nedeniyle Kutlarım...
People
27
4) Frankie Bellevan (Tıp Doktoru)
21.09.2017 22:28:41
Kalsaydı Yeni Sağlık Bakanımızı zaman içinde Koltuğundan edebilirdi..

Ne de olsa Popülaritesi Yüksek bir Kişilik..
SB 'nın Olayın patlaması ile Yaptığı Açıklama Aklıma Başka birşey Getirmedi..
Hiç Bilgileri yokmuş gibi Davranmaları ise Çok ilginç..
Sanki Ferhat Göçer Her şeyi Kendi kendine Ayarlamış.

Bunun Üzerine Ferhat Göçer hakkında bir de Suç Duyurusunda Bulunurlarsa Hiç şaşırmam...

Demek ki Tehlikenin Farkına Vardılar..:)
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan TarihiDetayKategori