Yeryüzü Doktorları'ndan Etiyopya'da 24 ameliyat
Yeryüzü Doktorları, Etiyopya’nın doğusunda sağlık hizmetlerinin yetersiz olduğu Somali eyaletinde 24 ortopedi ameliyatı gerçekleştirdi
Yeryüzü Doktorları'ndan Etiyopya'da 24 ameliyat
28 Şubat 2020 16:45 - AA

ADDİS ABABA - Yeryüzü Doktorları Proje Koordinatörü Ayşenur Sarıalan, yaptığı açıklamada, operasyonların ardından yapılan görüşmeler neticesinde ülkede kalıcı sağlık projeleri gerçekleştirme kararı aldıklarını belirtti.

“Jigjiga şehrinde yerel doktorların ileri teknikleri görmesine imkan veren 24 kompleks ameliyat yaptık.” diyen Sarıalan, ayrıca hastaneye ekipman bağışında bulunulduğunu aktardı.

Kalıcı sağlık projeleri hayata geçirmek için ihtiyaç değerlendirmesini yaptıklarını söyleyen Sarıalan, projenin Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) desteğiyle gerçekleştirildiğini dile getirdi.

Sekiz kişilik gönüllü sağlık ekibinin başkent Addis Ababa’da ziyaret ettiği kliniği işleten Dr. Halid Asrat ise Türk sivil toplum örgütlerinin daha fazla desteğine ve Türk doktorlarının bilgi ve tecrübesine ihtiyaç duyduklarını ifade etti. 

 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
ETKİNLİKLER
TarihEtkinlikKategoriYer