Doğum sonrası ölümde hastane ihmali iddiası
İstanbul’da özel bir hastanede sezaryenle doğum yaptıktan 12 saat sonra fenalaşan 28 yaşındaki Özlem Aydın, ameliyat masasında kalp krizi geçirdi. Bitkisel hayata giren genç kadın, 9 gün sonra yaşamını yitirdi
Doğum sonrası ölümde hastane ihmali iddiası
26 Kasım 2017 - SABAH SONER KOÇER

İstanbul'da özel bir hastanede sezaryenle doğum yaptıktan 12 saat sonra fenalaşarak ameliyata alınan Özlem Aydın (28) ameliyat masasında geçirdiği kalp krizi sonucu bitkisel hayata girdi. 9 günlük yaşam mücadelesini kaybeden genç kadın hayatını kaybetti.
Olay, Gaziosmanpaşa'da 16 Kasım'da meydana geldi. İddiaya göre Aydın, sezaryen yöntemiyle bir bebek dünyaya getirdi. Odaya alınan ve bebeğini emziren kadında bir kaç saat sonra kanama meydana geldi.
Kadına ve refakatçilerine "Kanama normal" dendi. Müdahale edilmeyen kadın bayıldı. Hastane görevlileri, Aydın'ı apar topar yoğun bakıma taşıdı. Kanaması durdurulamadığı gerekçesiyle Aydın'ın ameliyatla rahmi alındı. Ancak ameliyat sırasında yaklaşık 15 dakika kalbi durdu. Aydın, doktorların müdahalesiyle hayata dönse de beynine oksijen gitmediği için bitkisel hayata girdi.
Ameliyat sonrası yoğun bakımda tutulan Aydın ertesi gün İstanbul Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Ancak genç kadın tüm müdahalelere rağmen dün yaşamını yitirdi.

EŞİ: ŞİKÂYETÇİ OLACAĞIM
Günlerce eşinin sağlığına kavuşmasını umutla bekleyen Murat Aydın, eşinin ölüm haberiyle yıkıldı. "Günler önce her şey çok güzeldi, bebeğimizle mutlu mesut evimize dönecektik" diyen acılı Koca "Eşim doğum yaptığı özel hastanenin ihmalleri nedeniyle yaşamını yitirdi. Hepsinden şikâyetçi olacağım" diye konuştu.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan TarihiDetayKategori
ETKİNLİKLER
TarihEtkinlikKategoriYer