Doktorun burnunun kırıldığı saldırının görüntüsü ortaya çıktı
Osmaniye'de, M.B.'nin, kanaması olan hamile eşini getirdiği hastanede tartıştığı Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Gökhan Gönen'e saldırıp, burnunu kırdığı anların görüntüleri ortaya çıktı. Olay sırasında yaşanan panik, görüntülere yansıdı
Doktorun burnunun kırıldığı saldırının görüntüsü ortaya çıktı
17 Ocak 2020 - DHA

OSMANİYE- Olay, 13 Ocak'ta saat 20.30 sıralarında, Osmaniye Devlet Hastanesi'nde meydana geldi. M.B., kanaması olan hamile eşini doğum servisine götürdü. Opr. Dr. Gökhan Gönen'den eşini muayene etmesini istedi. Bu sırada durumu acil olan bir hastanın sezaryen ameliyatına girecek olan Dr. Gönen, M.B.'ye kayıt yaptırmalarının ardından eşini muayene edebileceğini söyledi.

Kayıt yaptırmayı reddeden M.B., muayene sırasında da eşinin yanında olmak istedi. Diğer hastaların mahremiyeti açısından talebi uygun görülmeyen M.B., çıkan tartışmada Gönen'e saldırdı. Masa üzerindeki bilgisayar monitörü ile zımba ve delgeç gibi malzemeleri yere fırlattı.


Eşine doğum yaptıracak doktorun burnunu kırdı, o doktor kırık burunla yine de doğuma girdi


Kırık burunla muayene etti

Tüm yaşananlara rağmen, doktor, M.B.'nin eşini muayene edip, önerilerde bulundu. Durumu acil olan kadının da sezaryen ameliyatıyla doğumunu gerçekleştirdi.

Ardından acil polikliniğine giderek, muayene oldu. Burnunda kırık tespit edilen Gönen, KBB doktoru tarafından hastaneye yatırıldı. Polis tarafından gözaltına alınan M.B. ise sevk edildiği adliyede, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.


Tartışma: Şiddete maruz kalan doktor tedaviyi reddedebilir mi?


Görüntüleri ortaya çıktı

Saldırı anı, hastanedeki güvenlik kameraları tarafından kaydedildi. Görüntülerde, M.B., eşi ve bir erkek yakınıyla birlikte doğumhaneye giriyor. Adı öğrenilemeyen erkek, doğumhaneden çıkarak, kapı önündeki tekerlekli sandalyeye oturuyor. Bir süre sonra da doğumhaneden M.B.'nin sesi geliyor. Sesi duyan bu kişi doğumhane kapısını açıp, içeri giriyor. Görüntülerde, olay anında diğer hasta yakınları ve sağlık personelinin yaşadığı korku dolu anlar da yer alıyor. 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
11
1) Yaşar Bülent (doktor)
18.01.2020 14:06:11
Görüntüleri izleyince sağlıkta şiddeti artıran nedenlerinden bazilari görülüyor.Aslinda girilmesi izinle olan bir bölgeye herkes otomatik kapiyi elle açarak, zorlayarak giriyor.Bu kapilar boyle elle kolaysa acilan degil., kesinlikle açılamayacak şekilde yapilmalidir.Adamin orada ne işi var , hadi içeri girdi ,gitti doktorun burnunu kırdı .Güvenlik hemen yere yatırıp adamı kelepçelemeli ,guvenlikleri hava ile taşıdıklari kelepçeleri ne işe yarar.Adamı zorla götüreceklerine dakikalarca konuşup ikna etmeye çalışıyorlar olacak şey değil ..Güvenliklerin yetkilerini kullanması gereklidir.Şiddete sıfır tolerans gösterilmedigi surece şiddet devam eder
People
10
2) sende çok mantık (arıyorsun..)
18.01.2020 13:19:31
* özel bir firmada bu doktor yönetici olsa...
* saldırgan özel firmada bu yöneticiye saldırsa...
* yöneticinin burnu kırılsa
* 2 tane güvenlik görevlisi çalışıyor
* saldırgan sağ, sağlıklı olarak olay yerinden çıksa aşağıdakilerden hangisi olur

A) güvenlik görevlileri işten atılır
B) güvenlik görevlileri tazminatsız işten atılır
C) güvenlik görevlilerine maaş ödülü verilir
D) güvenlik görevlileri saldırganın zarar görmesini engellemiştir
E) sadece B ve sadece D
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)