Muayene sırasında bekareti bozuldu, doktor düzeltmek için para isteyince genç kız dava açtı
Muayene sırasında hastası N.E.'nin bekaretini bozan Prof. Dr. E. D., hatasını ameliyatla düzeltmeyi kabul etti. Fakat ameliyat için para isteyince N.E. dava açtı. Kadın doktor hakkında 1 yıl hapis istendi
Muayene sırasında bekareti bozuldu, doktor düzeltmek için para isteyince genç kız dava açtı
01 Ocak 2020 11:06 -

Sabah Gazetesinden Dilek Yaman'ın haberine göre: İstanbul Taksim'deki özel bir hastanede bakım destek personeli olarak görev yapan N.E., kadın hastalığı şikayetiyle aynı hastanede görevli Prof. Dr. E. D.'ye muayene oldu. Doktor, muayene sırasında N.E.'ye hamile olup olmadığını sordu. O da "Bekarım, bakireyim ve hamile değilim" dedi. Muayene sırasında N.E.'den kan gelmesi üzerine doktor, tekrar bakire olup olmadığını sordu. N.E. de bakire olduğunu tekrarladı. Fakat genç kız, doktorun bekaretini kaybettiğini söylemesiyle yıkıldı. Dünyası kararan N.E., doktorun hatasını düzeltmesini istedi. Doktor, genç kadının talebini kabul edip ertesi gün ameliyat için genç kıza randevu verdi.

'KİMSE BANA İNANMAZ'

Ertesi gün doktorun yanına giden genç kız, ameliyat için para talep edilmesi üzerine bir kez daha yıkıldı. Prof. Dr. E. D., genç kıza ücretsiz bir müdahalenin mümkün olmadığını belirterek, iddiaya göre yapabileceği tek şeyin, kızlık zarının yırtılmasının muayene sırasında olduğuna dair rapor yazıp ailesiyle konuşmak olabildiğini söyledi. Ancak doktor raporunun kendisi açısından birşey ifade etmediğini söyleyen N.E., "Rapor verseniz de babam inanmaz. Kimse bana inanmaz" dedi.

 

UZLAŞMAYI REDDETTİ
Doktor, genç kıza elinden başka bir şey gelmeyeceğini söyleyerek olayı kapattı. N.E. bunun üzerine savcılığa başvurdu. Mağdurun şikayeti üzerine savcılık tarafından olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında dosya uzlaştırma bürosuna gönderildi. Ancak mağdur N.E., uzlaşmayı kabul etmeyerek, doktorun cezalandırılmasını istedi. Savcılık, hastasına muayene sırasında özenli davranmadığı ve dikkatsizlikle kızlık zarının yırtılmasına neden olduğunu belirttiği doktorun eyleminin "taksirle yaralama" suçunu oluşturduğuna kanaat getirdi. Bir yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edilen doktor, önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak.
 

Anahtar Kelimeler:

doktor dava bekaret

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
32
1) Nur sampaz (Doktor)
02.01.2020 12:51:23
Ya olay böyle olmuş olabilir mi ? Allah aşkına kaç yıllık kadın doğumcu kendini böyle bir riske atar mı hastayı düşünmesini bırakın kendini korumak için bile yapmaz dava edileceğini bilir. hastanın ağzından değil doktorun ağzından da dinlemek lazım.
People
14
2) Maddoc (Uzm.Dr.)
02.01.2020 07:50:50
Kapitalizmin esiri olmuş insanlar mı olduk da böyle oldu? Hippokrat andını içmişken, ve de kendi hatamızı kabul etmiş iken neden bunu düzeltmek için insaniyetimizi ve vicdanimızı kaybediyoruz ? Eğer, gerçekten burada yazıldığı gibi olduysa olaylar, doktor hatasını düzeltmek için gereken ücreti kendi veremez miydi acaba?
Diğer taraftan da baktığımızda, insanların (hastaların ve yakınlarının) bize yaptıkları ve halen de yapıyor oldukları da buna yol açıyor maalesef!. İyilik yapınca herhangi bir karşılık bile beklemezken, teşekkür beklemezken; aksine bir de darbe alıyoruz, dayak yiyoruz, öldürülüyoruz! Nasıl ki toplumsal muhendislik yapılıyorsa, biz de doktorlar olarak o toplumdanız! Aynı mühendislik eserini bizde de görüyoruz malesef :(. Kanıksama en büyük sorunumuz.
Bireysellik 21.yy gündemi. Peki, ya insanlık ve önce zarar verme nerede kaldı?
People
7
3) ibrahim yıldız (AŞCI)
02.01.2020 07:17:43
bence 1 sene gibi bir ceza cok cok az cunku direk denetime tabi tutuluyor bence daha yüksek bir ceza alması için ugraşıla bilir tecavuz suclamasında yada cinsel tacizde bulundu diyerekten yuksek ceza almasını saglaya bilirler bunu göz önunde bulundurun lutfen insanlar bukadar ucuz degil şu feto zihniyetinden cıkın artık burası turkiye musluman bir ülkeyiz aksini inkar eden defolsun gavurlarla yaşasın
People
6
4) bu doktor paracı (biz gidelim)
01.01.2020 20:49:02
bu adamların evlerine hırsız girse çıkan tankırtı sesine , musluk hafif damlatıyor derler...
People
8
5) Ayıp ulan (Sanane)
01.01.2020 20:26:15
Yahu doktor sövünce yıllarını millet içeride geçiriyor ama doktor Bi kızın hayatını karartıyor 1 yıl alıyor hemde hatasını bile düzeltmek için karşısındakinden para istiyor...
People
111
6) Naim ünsal (Dr)
01.01.2020 18:29:00
Tamamen saçma bir haber.hasta gerçekten mağdursa gelsin durumunu devlet hastanesinde ben düzelteyim.ama mağdur edebiyatıyla ,basın ve yargı şantajı yla para hayalleri çok aşikar.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
ETKİNLİKLER
TarihEtkinlikKategoriYer