Raporluyken mesai arkadaşlarına rapor yazan doktor, hapis istemi ile hakim karşısında
Trabzon’da raporluyken mesai arkadaşı doktor ve hemşireye birer gün rapor yazan doktor, hapis ve memurluktan men istemiyle yargılanıyor
Raporluyken mesai arkadaşlarına rapor yazan doktor, hapis istemi ile hakim karşısında
23 Kasım 2020 13:17 - Habertürk

Trabzon’da aile hekimi olarak görev yapan M.A., kalp rahatsızlığı bulunduğu gerekçesiyle KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesine gitti. Burada kalp damarına stent taktıran M.A., evinde istirahate çekildi.

Enis Yıldırım'ın haberine göre, 15 gün rapor alan M.A., kendisini arayan ve belinin ağrıdığını öne süren mesai arkadaşı doktor C.P.’nin evine gitti.

Bu sırada eve doktor C.P.’ye iğne yapmak üzere aile sağlık merkezinde görevli hemşire R.A. da geldi. Doktor C.P.’nin ardından hemşire R.A. da belinin ağrıdığını ileri sürdü. Doktor M.A. iki mesai arkadaşına aile sağlığı merkezine giderek birer gün rapor yazdı.

RAPORU YAZAN DOKTORA DAVA AÇILDI

Raporun incelemeye alınmasının ardından izinde olduğu belirlenen doktor M.A. ile C.P. ve hemşire R.A. hakkında soruşturma izni istendi. Üç kişi için istenilen soruşturma izni, sadece raporu yazan doktor M.A. için verildi. Başlatılan soruşturmada ifadeler alındı. Soruşturmayı tamamlayan savcı, doktor M.A. hakkında "görevi kötüye kullanmak" suçundan hazırladığı iddianameyi 1. Asliye Ceza Mahkemesi'ne gönderdi.

BİR YILDAN ÜÇ YILA KADAR HAPİS İSTENDİ

1 yıldan 3 yıla kadar hapis istemiyle hakim karşısına çıkan M.A. mesai arkadaşını tedavi etmeye gittiğini ve iğne yapmak için hemşirenin de eve geldiğini belirterek, aile sağlığı merkezine giderek iki arkadaşı için rapor yazdığını söyledi. Rapor yazdığı gün aile sağlığı merkezinde hasta baktığını belirten M.A.’nın ifadesinin ardından tanıkları dinleyen mahkeme duruşmayı erteledi.


 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
9
1) Osman D (Doktor)
27.11.2020 18:07:25
Bu ne yahu? Bu ne hınç, bu ne nefret? Kendisi raporlu iken başkasına bir gün rapor vermiş. Yok üç yıl hapis, yok meslekten men.!!? Ne oluyoruz, Allah aşkına. Evet, işlemde küçük bir usulsüzlük var. Ama bu kadarını, insan dalgınlıkla bile yapabilir. İdari uyarı, kınama cezası, makul ölçülerde küçük bir adli cezai işlem-tecil tamam, anlaşılabilir. Ancak şu ceza istemleri benim tüylerimi diken diken etti. Yok arkadaş, bu ülkede hekimliğin yapılacak hali kalmamış.
People
33
2) Can K (Hekim)
26.11.2020 12:39:44
Bu neden suç oluyor? Bir insan raporluyken çalıştırılmaya zorlanamaz. Ama kendi isteğiyle pekala çalışabilir.
Hırsızlar, suç makinasına dönüşmüş azılı psikopatlar dışarda cirit atarken istirahatinden kendi isteğiyle vazgeçerek mesleğini icra etmiş hekim görevi kötüye kullanma ile yargılanıyor. Pes vallahi pes.
People
75
3) alpaslan (pıcak)
23.11.2020 23:38:47
dışarıda o kadar azılı suçlu varken hapisaneler boşaltılmışken.ugraştıkları şeye bak.doktora ceza vermekle sanki başları göğe erecek.egolarını tatmin etmekten başka bir şey değil.
People
35
4) Muzaffer Hekim (Emekli)
23.11.2020 22:23:39
İzinliyken "özellikli izlem" yaptı aile hekimleri, hatta ben izinliyim diyene "hoca bu dönemde görevden kaçılmaz , gün gelir önüne çıkar" dediler. Ha bu arkadaşın ki en masum ifadeyle salaklık.
People
65
5) zeki can (emekli cerrah)
23.11.2020 15:14:17
kardeşim her zaman iyi niyet olmuyor doktorun niyeti belliki çok iyi ama kendini çekemeyen veya rapor alan meslektaşını çekemeyen personel şikayet etmiştir sonuç çıkarmı hayır ama niye olsun...dünya kötülerin dünyası siz siz olun açık vermeyin selamlar
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)