Ankara Şehir Hastanesi yerleşkesinde ilk kez ambulans helikopterle deneme uçuşu yapıldı
Ankara Şehir Hastanesi yerleşkesinde yapımı tamamlanan 2 bin 400 metrekarelik heliporttan ilk kez bir hastanın nakli için ambulans helikopterle deneme uçuşu yapıldı
Ankara Şehir Hastanesi yerleşkesinde ilk kez ambulans helikopterle deneme uçuşu yapıldı

Fotoğraf: İHA

22 Ağustos 2019 - AA

Hastanenin koordinatör başhekimi Dr. Aziz Ahmet Surel, deneme uçuşunun ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye'nin 9'uncu şehir hastanesi olarak faaliyete başladıklarını belirterek, Avrupa'nın en büyük sağlık merkezine sahip olduklarını söyledi.

Toplam 3 bin 711 yatak kapasitelerinin olduğunu ifade eden Surel, "Günlük ortalama 12 bin hastaya bakıyoruz. Kampüsümüzün tamamı taşındığında günlük 25 bin hastaya bakacağız." diye konuştu.

Surel, yeni tamamlanan heliportun ulaşım açısından çok rahat olduğunun altını çizerek, şu bilgileri verdi:

"Hastalarımızın buraya ulaşımı da çok önemli. Bundan sonra hastalarımız, ameliyathanelerimizin, anjiyografi ünitelerimizin hemen üstünde bulunan heliport üzerinden hastanemize kolayca nakledilecek. İki helikopterin aynı anda ineceği 2 bin 400 metrekarelik alanımız var. Ülkemizde ve yurt dışında tedavi imkanı sağlanamayan acil hastaların ambulans helikopterlerle hastanemize nakli ve tedavi edilmesi için hazırız."

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
0
1) Meftune mefta (Dr)
23.08.2019 18:07:51
Cayir cayır boğularak ıçuyor güzelim ülke...
People
6
2) Hasan Akdemir (Nöroloji Uzmanı)
22.08.2019 16:29:45
Ambulans helikopter haberine konan fotoğrafta UÇAK seçilmesi biraz tuhaf olsa da sonuçta ikisi de uçtuğundan dolayı ben kabullendim. Artık hasta yakınlarının : "BİZİ HEMEN AMBULANSLA SEVKEDİN " fermanları " BİZİ HEMEN UÇURUN " şekline evrileceğe benziyor.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)