Doktorunun dikkati sayesinde hayata tutundu
Sağlık Bakanlığı  Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi’ne başvuran 88 yaşındaki Arif KAYRI, doktorunun dikkati sayesinde hayata tutundu. 
Doktorunun dikkati sayesinde hayata tutundu
09 Ocak 2018 -

İZMİR-88 yaşındaki Arif KAYRI kalçasında geçmeyen ağrı ile Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi Acil Servisi’ne başvurdu. Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Dr. Deniz  BOZDOĞAN tarafından muayene edilen hastanın aort damarında şişme olduğu görüldü. Tedavi altına alınan hasta başarılı bir operasyon ile sevdiklerine kavuştu.

 

AORT DAMARI YIRTILMAK ÜZEREYDİ

Hastanın oğlu Mesut KAYRI, babasının erken teşhis ile hayatta kaldığını söyleyerek sözlerine şöyle devam etti “Babam kalça bölgesinde şiddetli bir ağrısı vardı. Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi Acil Servisine başvurduk. Sağolsun Dr. Deniz BOZDAĞAN durumu fark eti. Aort damarı yırtılsaydı babam belki şu an yanımızda olamayacaktı. 1 ay hastanede gözlem altında kaldık. Tansiyon ve diğer değerleri normale döndükten sonra, başarılı bir operasyon ile sağlığımıza kavuştuk. Allah doktorumuzdan razı olsun.” dedi.

 

YÜKSEK RİSKLİ BİR OPERASYONU TAMAMLAYARAK HASTAMIZI SAĞLIĞINA KAVUŞTURDUK 

Yapılan operasyon hakkında bilgi veren Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Dr. Deniz BOZDOĞAN “Karın damarı genişlemeleri  tedavisi zor hastalıklardır. Günümüzde endovasküler yöntemler dediğimiz kapalı ameliyat yöntemleri ile tedavisi mümkün olmakla birlikte bazı hasta gruplarında bu tedavi yapılamamaktadır. Bu hastamızda kapalı yöntem ile müdahale edilmesi mümkün olamayacak şekilde damar kireçlenmesi ve damar açılanması mevcuttu. Açık operasyon ile damar değişimi gerekli idi. Hastamızın çok ileri yaşta olması damar çapının 9cm’i buluyor olması, ve damar yırtığınında eşlik ediyor olması ve müdahale edilmez ise yaşama şansının olmaması nedeni ile gerekli hazırlıklar yapıldıktan sonra operasyona aldık. Karındaki damarını yapay damar ile değiştirdik. Her iki kasık bölgesine bypass yaptık. Çok yüksek riskli bir hasta olmasına rağmen eksiksiz bir ekip çalışması sonucu hastamızı sağlığına kavuşturduk. Hastanemiz alt yapısında bulunan hastanın kendi kanını temizleyerek yine kendisine veren son teknoloji hücre koruyucu cihazları ile bu operasyonda hiç kan ürünü kullanmadık.  Hastamızı sağlığına kavuşturmaktan dolayı tüm ekip olarak haklı bir gurur yaşıyoruz.” dedi.

 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan TarihiDetayKategori
ETKİNLİKLER
TarihEtkinlikKategoriYer
14/03-17/034. Uluslararası Antalya Aile Hekimliği KengresiAİLE...ANTA