Hortumda hasar gören Kemer Devlet Hastanesi yenilendi
Ocak ayında batı ilçelerini etkisi altına alan yağmur, fırtına ve hortum sonrası büyük hasar gören Kemer Devlet Hastanesi’nin tadilat yapım işi tamamlandı. İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür hastaneyi ziyaret edip yerinde incelemelerde bulundu
Hortumda hasar gören Kemer Devlet Hastanesi yenilendi
19 Haziran 2019 - İHA

Batı ilçelerini etkisi altına alan yağmur, fırtına ve hortum sırasında büyük zarar gören Kemer Devlet Hastanesinin ısıtmayı sağlayan gazın kapatılması ve camların kırılması nedeniyle hastalar tahliye edilmişti. Olayın gerçekleştiği 24 Ocak günü Sağlık Müdürlüğü teknik ekipleri hastaneye ulaşarak yerinde değerlendirme yaptı. Hastanenin sadece acil servis hizmeti devam etmekte iken , çalışmaların ardından 28 Ocak’ta poliklinik ve yataklı servis hizmetleri, bir süre sonra da ameliyathane ve yoğun bakım hizmetleri başladı. 

Hastanede iki blokta hasar gören kırma çatı sökülerek yerine poliürea su yalıtımlı ve xps ısı yalıtımlı şap korunumlu yeni teras çatı yapıldı. Klima santralleri ve hava kanallarının hasarlı kısımları tamir edildi, güneş enerjisi sitemindeki cam paneller, soğutma grubu cihazının hasarlı kısımları yenilendi. Ayrıca jeneratör radyatörü, hastane bahçesinde hasar gören ışıklı ve yönlendirme tabelaları ile bahçe çitleri, bina giydirme cephesinde kırılan temperli camlar, bina içerisinde hasar gören alüminyum asma tavanlar tamir edildi.

Ameliyathane ve yoğun bakım koridorlarının pvc zemin kaplamaları ile hepa filtreleri, kırılan mermer denizlikler ve hasar gören demir korkuluklar, bina otomasyon sistemindeki panolar ve sensörler yenilenip bina iç cephe boyası yapıldı. 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
19/09-22/09 14. Ulusal Genç Yaşam ve 4.Klinik Romatoloji Kongresi ROMATOLOJİ KIBR
19/09-22/09 16. Ege Romatoloji Günleri ROMATOLOJİ İZMİ
19/09-22/09 16. Metabolik Sendrom Sempozyumu BESLENME... MUĞL
20/09-22/09 5. Klinik Embriyoloji Derneği Kongresi HİSTOLOJİ... İZMİ
21/09-24/09 Dünya Gastroenteroloji Kongresi 2019 GASTROENT... İSTA
25/09-27/09 4. Ulusal Çocuk Genetik Kongresi ÇOCUK... ANKA
27/09-28/09 1. Marmara Radyasyon Onkolojisi Günleri RADYOLOJİ İSTA