Sivas İl Sağlık: Numune'deki doktor, üniversitede akademisyen oldu, mecburi hizmeti bekliyoruz
Sivas İl Sağlık Müdürlüğü, doktor kalmadığı için Numune Hastanesi Onkoloji Servisinin kapatılacağı iddialarına açıklık getirdi
Sivas İl Sağlık: Numune'deki doktor, üniversitede akademisyen oldu, mecburi hizmeti bekliyoruz
19 Eylül 2019 11:50 - İHA

Sivas Numune Hastanesi Onkoloji Servisinde bulunan tek uzman doktorun da istifa edip ayrılmasının ardından servisin kapatılması gündeme gelmişti.

Hasta yakınlarının tepkisi üzerine İl Sağlık Müdürlüğü tarafından konuyla ilgili yazılı açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada servisin kapatılmayacağı belirtilerek, “Numune Hastanesi’nde çalışan Onkoloji Uzmanı Sivas’taki Devlet Hastanelerinde çalışan tek uzman olduğundan haftanın 3 günü Numune Hastanesi’nde, 2 günü Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde hizmet vermekteydi. Kendisi istifa ederek Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne öğretim üyesi olarak geçmiştir. Ayrılışını 16 Eylül 2019 tarihinde gerçekleştirmiştir. 89. Dönem de Onkoloji Uzmanı talebimiz olacaktır ve Onkoloji Uzmanımız gelene kadar, ayrılan doktorumuz 3 gün Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde 2 gün Numune Hastanemizde hizmet verecektir. Servisin kapatılması söz konusu değildir.”denildi.

Doktor bulunamıyor

Öte yandan Sivas İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Fethullah Selçuk Moğulkoç’un imzasını taşıyan yazılı açıklamada, Çocuk Kardiyoloji ve Çocuk Nöroloji alanlarında yeterli sayıda doktor yetiştirilemediği için Sivas’a doktor ataması yapılamadığı belirtilip, “ Çocuk Kardiyoloğu 27 Ağustos 2018, Çocuk Nöroloğu 22 Şubat 2019 tarihlerinde mecburi hizmetlerini tamamlayarak hastanemizden ayrılmışlardır. Ayrıldıkları tarihlerden itibaren her dönem doktor talebi yapılmış, ancak her iki branşta da yetişen hekim sayısı çok az olduğundan ve genellikle mazeret sebebiyle atandıklarından Sivas’a atama gerçekleşmemiştir.” denildi.
 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
1
1) adım soyadım (mesleğim)
03.06.2020 09:34:22
Sivas nüfusu düşük küçük bir şehir, Sivas'a gelen doktor sadece sivasa hizmet ediyor o da 300bin kişi demek. Kayseriye giden ise sadece kayseriye değil çevre illere de hizmet ediyor, o da en az 3-4 milyon nüfus demek...
siyasi veya medya baskısıyla atama olmaz ihtiyaca göre olursa doğru olur.
ağzı olan konuşuyor.
People
3
2) Yasemin (Cak)
20.09.2019 14:25:31
Turkiyede bazi branslarda haddinden fazla bazi branslardada olabildigince az bunlar belilenip uzmanlik kadrolar belirlense cok iyi olacaktir
People
17
3) utp (dr)
19.09.2019 20:08:04
sivas da ve 30 ilde cocuk nörolojisi uzmanı yokken 6 çocuk norolojisi uzmani olan Kayseriye biri mecburiden diğeri kurum içi tayinle 2 Çocuk nörolojisi uzmanını gönderen Saglik bakan yardımcısına sevgiler sunuyorum.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)