Yeni başhekim göreve iddialı başladı: New York'dan sertifikası olan Türkiye'deki nadir hekimlerdenim
Çeşme Alper Çizgenakat Devlet Hastanesi Başhekimliğine atanan Kalp Damar Cerrahı Op. Dr. Orhan Güngör görevine başladı.
Yeni başhekim göreve iddialı başladı: New York'dan sertifikası olan Türkiye'deki nadir hekimlerdenim
12 Kasım 2019 09:37 - İHA

İZMİR - Eski Başhekim Op. Dr. Atıl Birol'un emekliye ayrılmasıyla boşalan Çeşme Alper Çizgenakat Devlet Hastanesi Başhekimliğine atanan Kalp Damar Cerrahı Op. Dr. Orhan Güngör görevine başladı.

Göreve başlamasının ardından gazetecilerle buluşan Başhekim Güngör, mesleğine 2010 yılında Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesinde kalp damar cerrahı olarak başladığını belirterek, "Mecburi hizmetimi tamamladıktan sonra da Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesinde klinik sorumlusu olarak görevime devam ettim. Görev yaptığım dönemde Elazığ'da birçok ilklere imza attım. Aort anevrizması dediğimiz, karın damarının genişlemesini ameliyatsız anjiografi yöntemiyle damar naklini Elazığ'da ilk ben yaptım. Kök hücre naklini, sanıyorum Türkiye'de en fazla sayıda ben yaptım. Türkiye'deki birçok ilden, İzmir, İstanbul, Ankara, Diyarbakır, Kahramanmaraş gibi illerden birçok hasta kök hücre nakli için geldi. Buradaki farklılık ise, tüm dünyada kök hücre nakli kemik iliği ile yapılır. Ben göbek yağıyla kök hücre nakli yaptım. Bu şekilde kök hücre naklini Türkiye'de ilk yapan hekimlerden birisiyim. New York'dan sertifikası olan Türkiye'deki nadir hekimlerdenim" dedi.

"Elazığ'da birçok ilki gerçekleştirdim"

Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Kliniğinde anjiyo balon ve stentleri ilk defa yapan hekimlerden birisi olduğunu da belirten Başhekim Güngör, "Toplardamar pıhtısını, anjiyo ile temizlemeyi ilk yapan hekimlerdenim. Karaciğere filtre takımını ilk yapan hekimlerdenim. Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesinde açık kalp ameliyatının başlamasında klinik şefi olduğum dönemde ilk hizmet veren benim" diye konuştu.  

"2 yılda bin 200 ameliyat yaptım"

Elazığ'da 5,5 yıl hizmet verdikten sonra özel sektöre geçtiğini anlatan Güngör, "Aydın'da Medline Hastanesinde çalıştım. Daha sonra Edremit Körfez Hastanesinde 2 yıl kadar hizmet verdim. Bu yıl süresince bin 200 ameliyat yaptım. Bölgede bir sağlık üssü haline geldik. Daha sonra İzmir'in güzide hastanelerinden Ata Kalp Hastanesinde bir süre çalıştıktan sonra Sağlık Bakanlığımızın talebi ve emri doğrultusunda başhekim olarak görevlendirildim. Başhekimlikten önce devlet memuriyeti sıfatı kazanma mecburiyeti nedeniyle Ödemiş Devlet Hastanesine tayinim yapıldı. Ödemiş'te uzman hekim olarak kısa bir süre hizmet verdikten sonra Çeşme Alper Çizgenakat Devlet Hastanesine başhekim olarak atamam yapıldı" diye konuştu.

"Hastaneyi civardaki hiçbir hastaneye ihtiyaç duymayacak şekilde dizayn etmek istiyorum"

1976 Elazığ doğumlu olduğunu söyleyen Başhekim Güngör, "Evliyim. Eşim öğretmen. 2 kız çocuğu babasıyım. Çeşme'ye hizmet odaklı olarak geldim. Çeşme, Türkiye'nin en güzide yerlerinden biri. Sağlık sektöründe hastanemiz pek istenen düzeyde değil. Çeşme halkına hizmet sunumunda bazı aksaklıklar ve eksiklikler uzun yıllar boyu yaşanmış. Bakanlığın beni uygun görmesindeki birinci amaç bir kan değişimi gerekliydi. Bir bayrak değişimi gerekliydi. Çeşme'deki amacım hastaneyi civardaki hiçbir hastaneye ihtiyaç duymayacak şekilde dizayn etmek istiyorum. Birinci önceliğim eksik olan doktor kadrosunu tamamlamak. İkinci olarak yardımcı sağlık personeli eksiğini tamamlamaya çalışacağım. Daha önemlisi hastalarımızın dışarıya yollanmaması için gerekli tıbbi teçhizatları sağlamak istiyorum. Hasta memnuniyeti, güler yüzlü, çalışkan, özverili bir hizmet anlayışını uygulayacağım. Bunları yaparken de Sağlık Bakanlığımızdan da, İl Sağlık Müdürlüğümüzden de ve ilçemizin kıymetli büyüklerinden de desteklerini esirgememelerini rica ediyorum. Buna ihtiyacım var" diyerek çağrıda bulundu.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
0
1) i.L (TABİP)
09.12.2019 14:19:42
Kök hücre naklini atan kalpte mi yaptınız?Öyleyse gerçekten müthiş bir olay,çığır açıcı bir yenilik.Tebrik ederim doğrusu.
People
6
2) Uzman doktor (Doktor )
22.11.2019 01:44:18
Sayın aydın inal. En azından ülkeye hizmet ediliyor. Ankara tiptan mezun olup almanyaya hizmet değil.
People
1
3) Ali (Vatandaş)
18.11.2019 19:16:59
Bir de dr. House’a özenen onun gibi olmaya çalışan yapmacık House M.D. çakmaları var. Kardeşim komik oluyor. Bir kere yakışıklı olmalısınız. İkincisi GERÇEK bilgi ve yetenek. İtelemeyle olmaaazzzz
People
8
4) gert (dr)
18.11.2019 14:50:54
hayırlı olsun sayın doktor bey.yalnız resimdeki poliklinikler birimi ve idari birimler kapısı var.çeşme gibi butik ve küçük bir hastanenin idari bölümü ne olabilir ki.neyi idare ediyorsunuz veya edeceksiniz.size tavsiyem başhekimlik odasını iptal edin zaten ebys sistemi ile imzalar atılıyor.poliklinik odanızı açık tutarak engin deneyim ve tecrubeleriniz herkese örnek olur.zaten müdür ve başhemşire personel işlerini yapar. siz de mobil koordinasyon yapar hem klinik ortamdan uzaklaşmamış olursunuz.belki de dolu cv nize bu yakışır.yeni bi ekol yaparsınız.yeni bir tarz.yeni bir akıl.işte o zaman bu ülkede insanlar güzel şeyler olduğunu görür ve mutlu olur.kolay gelsin.
People
5
5) cenk işler altın (dr.)
16.11.2019 18:32:17
Malesef yorumlardan hekim hastalığının her zamanki klinik belirtileri buram buram kokuyor.
- hekimlerin kendine olan güven eksikliği,
- koyun sürü psikoljisiyle harekete alışan insanların farklı düşünceye sahip insanlarla karşılaştıkları zamanki boş bakış,
- idari ünvanların (tek bir saat yönetim dersi almamış ) sadece etiketle idare edileceği düşüncesi,
-kıskançlık v.s, vs,
People
6
6) hd (doktor)
14.11.2019 12:50:36
aynısından bi tane de şarköy de var, bu kadar özellik aynı olamaz dedim oudukça.. hem aynı uzmanlık hem aynı memleket hem ayni egitimler, basarilar, iddalar... ogretmen esinden kızına kadar mi aynı olur.. özellikle yazlık bölgelere böyle donanımlı yöneticiler atanıyor demek ki..
People
5
7) ömer hayyam (op.dr.)
14.11.2019 10:11:35
en başarılı sizsiniz doktor bey
People
4
8) Mehmet (Aksüt)
13.11.2019 18:08:45
Çok başarılısınız doktor bey
People
78
9) Erdoğan GÜL (Tıp Doktoru,İç Hastalıkları Uzmanı)
12.11.2019 15:22:50
Maşallah hocam,sizi sahada görmek isteriz, en verimli çağınızda insanlığa ve tıbba aktif olarak hizmet etmek varken,yöneticilik niye anlamadım !
People
57
10) ÖZGÜR (Pratisyen)
12.11.2019 14:34:18
Böyle başarılı bir cerrahı neden başhekimlik makamında masa başında ziyan ediyoruz.Yetişmiş değerlerimiz bunlar.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)