6. Türk Tıp Dünyası Kurultayı İstanbul’da katılımcısı ile buluşacak
VI. Türk Tıp Dünyası Kurultayı 29-31 Ekim tarihleri arasında İstanbul'da gerçekleşecek.
6. Türk Tıp Dünyası Kurultayı İstanbul’da katılımcısı ile buluşacak
16 Ekim 2019 - İHA

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Sağlık Bakanlığı ev sahipliğinde ve TÜSEB (Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı) bilimsel katkıları ile düzenlenecek VI. Türk Tıp Dünyası Kurultayı 29-31 Ekim tarihleri İstanbul'da gerçekleştirilecek. Yapılan bilgilendirmede; Onursal Başkanlığını Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Yürütme ve Düzenleme Kurul Başkanlığını Sağlık Bakanı Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe, Başkanlığını TÜSEB Başkanı Prof. Dr. Adil Mardinoğlu ve Genel Sekreterliğini TÜSEB Genel Sekreteri Prof. Dr. Hasan Türkez’in yaptığı kurultaya, Türkiye'den ve dünyanın birçok ülkesinden sağlık bilimleri alanında uluslararası düzeyde başarılı çalışmalarda yer almış bilim insanları, akademisyenler ve sağlık sektörü paydaşları katılacağı açıklandı.

Ana tema biyoteknoloji olacak

Kurultayın bu yılki ana teması, ülkeler için stratejik ve ekonomik öneme sahip 'biyoteknoloji' olacak. Bu bağlamda 2015 yılında Sağlık Bakanlığı ilgili kuruluşu olarak, Türkiye için sağlık alanında stratejik öneme sahip yeni biyoteknolojik ürünlerin üretilmesi, yerlileştirilmesi, fonlanması amaçlarıyla kurulan ve yeni yönetimiyle 2019’da birçok proje çağrısına çıkan TÜSEB ’in bilimsel destek vereceği kurultayda, 'metabolik hastalıklar', 'kişiselleştirilmiş tıp', 'ilaç geliştirme', 'aşı geliştirme' başlıklı konular ele alınacak.

Ayrıca DNA onarım mekanizmaları üzerine araştırmaları ile 2015 Nobel Kimya Ödülünü alan Prof. Dr. Aziz Sancar adına verilen TÜSEB Aziz Sancar Bilim Ödülü ile TÜSEB Teşvik ve TÜSEB Hizmet ödülleri de VI. Türk Tıp Dünyası Kurultayı’nda sahiplerini bulacak.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
15/11-16/11 4. Diyabet Tedavisi Sempozyumu ENDOKRİNO... ANKA
14/11-17/11 1. Hematoloji Eğitim ve Araştırma Kongresi HEMATOLOJİ ANTA
13/11-17/11 10. Uluslararsı Katılımlı Aile Hekimliği Kongresi - AHEKON 2019 AİLE... ANTA
13/11-17/11 41. Türk Ulusal KBB ve Baş Boyun Cerrahisi Kongresi KULAK-BUR... ANTA
14/11-17/11 Dudak Damak Yarıkları 6. Uluslararası Kongresi ORTOPEDİ... ANTA
14/11-17/11 HIV-AIDS Kongresi 2019 HALK SAĞLIĞI ANTA
16/11-21/11 55. Ulusal Nöroloji Kongresi NÖROLOJİ ANTA