Tıp Hukuku Kongresi katılımcıları ile buluşmaya hazırlanıyor
Dokuz Eylül Üniversitesi Sağlık Hukuku Uygulama ve Araştırma merkezi(SAHUM) tarafından düzenlenen 6. Ulusal Tıp Hukuku Ve Tıbbi Bilirkişilik Kongresi bu yıl 4-6 Ekim tarihleri arasında Kuşadası’nda gerçekleştirilecek
Tıp Hukuku Kongresi katılımcıları ile buluşmaya hazırlanıyor
26 Eylül 2019 - MEDİMAGAZİN

Her yıl geleneksel olarak Ekim ayının ilk yarısında gerçekleştirilen 6. Ulusal Tıp Hukuku Ve Tıbbi Bilirkişilik Kongresi’nde  ‘Tıp ve Hukuk’ alanlarında önemli isimler bir araya geliyor.

Bu yıl da ulusal düzeyde gerçekleştirilecek kongrede; dünya ölçeğinde tanınan, Türkiye’nin dört bir yanından, konusunda uzman birçok konuşmacı ve konuya ilgi duyan katılımcıların buluşması hedefleniyor.

Sağlık ve hukuk sisteminde yapılan güncel değişiklikler ışığında; bu yıl düzenlenecek olan kongrenin ana temasının “Maluliyet olgularına yaklaşım” ve “Bilirkişilikte güncel gelişmeler” olarak” belirlendi.

Bunun yanı sıra “Klinikte malpraktis”  ana başlığı altında klinik dallarda tıbbi uygulama hataları da ele alınacak.

Kongrede, dikkat çeken bir başka başlık ise; Türkiye’de uygulanmakta olan sağlık sisteminin en önemli sorunlarından olan “Defansif tıp” ve “sağlıkta şiddet”.

Türkiye’de gelenekselleşen bu ulusal kongreyi altı yıldır düzenleyen Dokuz Eylül Üniversitesi Sağlık Hukuku Uygulama ve Araştırma merkezi(SAHUM) müdürü Prof.Dr. Erdem Özkara; “Kendi olanaklarımızla gerçekleştirdiğimiz bu kongre hızla değişen ulusal sağlık sistemimizdeki sorunları ve çözüm önerilerini ele alan ve yakın gelecekte bizi bekleyen olası sorunlara işaret eden, adaletin mihenk taşı bilirkişiliğin kalite ve standartlarını belirleyerek yeni bir vizyon ortaya koyan, alandaki en uzun soluklu bilimsel etkinliktir” dedi.  

 (http://www.tiphukukukongresi.com/).

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
28/10-31/10 6. Ulusal Bağırsak Mikrobiyotası ve Probiyotik Kongresi ENDOKRİNO... ANTA
28/10-01/11 5. Ulusal Klinik Mikrobiyoloji Kongresi MİKROBİYO... İZMİ
31/10-02/11 Türkiye Maternal Fetal Tıp Derneği Ultrasonografi Kursu KADIN... İSTA
30/10-03/11 63. Türkiye Milli Pediatri Kongresi PEDİATRİ KIBR
23/11-23/11 TMFTP Tıbbi Uygulamalar ve Hukuk Kongresi TIP... ANKA
21/11-24/11 15. Türkiye Acil Tıp Kongresi ACİL TIP ANTA
26/11-30/11 3. Uluslarası – 21. Ulusal Halk Sağlığı Kongresi HALK SAĞLIĞI ANTA