Diş hekimi 'Bazen dayak çözüm' dedi, Kahramanmaraş Tabip Odası dava açtı
Annesinin tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmesinin ardından hastane ve doktorlar hakkında ihmal iddiasıyla şikayetçi olan diş hekimi Cennet Taşdemir (47), sosyal medya hesabından; "Bazen dayak çözüm olabiliyor" paylaşımı yaptı. Bu paylaşımın ardından Kahramanmaraş Tabip Odası, doktorları tehdit ettiği iddiasıyla şikayetçi olduğu Taşdemir hakkında; 'Halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla tehdit' suçundan 7,5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.
Diş hekimi 'Bazen dayak çözüm' dedi, Kahramanmaraş Tabip Odası dava açtı
02 Ocak 2022 13:04 -

KAHRAMANMARAŞ - İstanbul'da yaşayan diş hekimi Cennet Taşdemir, annesi Hatice Timurkaan 4 yıl önce Kahramanmaraş'ta tedavi gördüğü özel bir hastanede hayatını kaybetti. Cennet Taşdemir, annesinin ölümünde hastane ve doktorların ihmali olduğunu öne sürmesinin ardından adli ve idari soruşturma başlatıldı. Ancak, bu süreçte Kahramanmaraş Tabip Odası sosyal medyada herkese açık olan grupta, Cennet Taşdemir'in olayla ilgili; "İnanın ben sülalemdeki bazı kişileri zor tuttum. Ama keşke tutmasaydım. Bazen dayak hızlı çözüm olabiliyor" paylaşımı yaparak hekimleri hedef gösterdiğini ve kendisinin şiddet göstereceğini açıkça beyan ettiğini öne sürerek Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.


Annesini kaybeden hekimin 5 milyonluk tazminat davası


Şikayet üzerine başlatılan soruşturma kapsamında Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nce yapılan incelemede, suç duyurusunda belirtilen paylaşımın yapıldığı tespit edildi. Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Cennet Taşdemir'in aynı grupta Fatih Fındık isimli bir kişinin yaptığı "Hastanelerde dayak atmaya devam. Çoğu çok karaktersiz" paylaşımını da beğendiği belirlendi. Soruşturma kapsamında ifadesi alınan Cennet Taşdemir, suçlamaları kabul etmeyerek yaptığı paylaşımın Kahramanmaraş Tabip Odası'nın iddia ettiği şekilde olmadığını söyledi. Taşdemir'in paylaşımını beğendiği Fatih Fındık ise yorumu ani bir kızgınlıkla yaptığını belirterek pişman olduğunu söyledi.

Cumhuriyet Savcılığınca yürütülen soruşturma sonunda diş hekimi Cennet Taşdemir ve Fatih Fındık hakkında; 'Halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla tehdit' suçundan 7,5 yıla kadar hapisle cezalandırılması için düzenlenen iddianame Kahramanmaraş 5'inci Asliye Ceza Mahkemesi'nce kabul edilerek, kamu davası açıldı.

'Hekim unvanını kullanan bir kişinin hedef göstermesi kabul edilemez'

Kahramanmaraş Tabip Odası Başkanı Lütfi Tiyekli, Cennet Taşdemir'in hekimlik temel ilkelerini çiğnediğini, bu nedenle hakkında idari soruşturma başlatılması için de Taşdemir'i Türk Diş Hekimleri Birliği'ne şikâyet ettiklerini söyledi. Taşdemir hakkında Türk Diş Hekimleri Birliği'ne de idari yönden ceza verilmesi için başvurduklarını dile getiren Tiyekli, şöyle devam etti:

"Bu ülkede sağlık sisteminin en büyük yükünü çekenler hekimlerdir ve yaptıkları işler nedeniyle de övgüyü hak etmektedirler. Ama maalesef bilinçsiz, art niyetli insanlar, hekimleri hedef göstermekte, onların öldürülmesini, şiddet görmesini teşvik etmektedir. Bu olayda maalesef hekim unvanını kullanan diş hekimi Cennet Taşdemir, hekimleri aleni olarak tehdit etmekte ve onlara şiddet uygulanmasını istemektedir. Bu, bizim kabul edebileceğimiz bir durum değildir. Hekim unvanını kullanan bir kişinin meslektaşlarını hedef göstermesi, onlara şiddet gösterilmesini teşvik etmesi bizim kabul edebileceğimiz bir durum değildir. Bizim kaygılarımızı savcılık makamı da kabul etmiştir. Bu olayla ilgili 2 kişi hakkında kamu davası açılmıştır. Ama bu kişinin mesleki olarak da sorgulanması gerekir. Biz, bu konuda Türk Diş Hekimleri Birliği'ni göreve davet ediyoruz. Resmi olarak kendilerine de başvuruyu yaptık. Bu kişiye idari yönden de ceza verilmesi için gereği ne ise onun yapılmasını istiyoruz. Bu olaylar başka türlü önlenemez. Hekim unvanını kullansa da bir kişinin şiddeti övmesi, şiddetin yanında yer alması kabul edilmez bir durumdur. Biz, bu davanın sonuna kadar takipçisi olacağız."

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
22
1) Fatma Yirmibes (Diş hekimi )
03.01.2022 21:35:54
Bir diş hekimi olarak ben utandım. Umarım ceza alır.
People
11
2) Hasan Akdemir (Nöroloji Uzmanı)
03.01.2022 15:04:38
Adaletin olmadığı yerde terör hakim olmuş.
People
12
3) muhibbi (op.dr.)
02.01.2022 21:56:31
Tutamadım kendimi yine:

Aşk ile çalışmaya devam ediniz.....
People
17
4) Dr (Dr)
02.01.2022 20:51:09
Acilen yeni bir sağlıkta şiddet yasası çıkarılması gerekiyor.
People
30
5) DR Betül (Uz DR )
02.01.2022 19:29:00
Sözde diş hekimi, sözde sağlıkçı
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)