TTB'den muayene süresine protesto: 5 dakikada hekimlik yapılmaz
Türk Tabipleri Birliği, Merkezi Hekim Randevu Sistemi'nin 5 dakikada bir randevu verecek şekilde düzenlenmesini protesto etti.
TTB'den muayene süresine protesto: 5 dakikada hekimlik yapılmaz
20 Ekim 2021 14:20 - DHA Hasan Yıldırım - Özgür Eren

Türk Tabipleri Birliği İstanbul Tabip Odası, Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS)'nin hasta randevularını 5 dakikada bir verecek şekilde düzenlenmesini ve 5 dakikaya düşürülen hasta muayene süresini Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde yaptıkları alkışlı eylemle protesto etti. '5 dakikada hekimlik yapılamaz' yazılı pankart açan grup adına açıklamayı İstanbul Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Güray Kılıç yaptı.

Kılıç, "Muayene için yeterli zaman tanımamak, hekim hasta ilişkilerini birkaç dakikaya  sığdırmak hekimlik meslek etiği ilkelerimiz açısından  kabul edilemez ve meslek özerkliğimize yönelik bilinçli bir saldırıdır. Bu uygulama daha çok istifa, daha çok hekim göçü, daha çok hastalık, daha çok sağlıksızlık, daha çok sağlıkta şiddet getirir. Halk sağlığını ve sağlık çalışanlarının sağlığını tehdit eden bu uygulamalardan hızla vazgeçilmelidir" dedi.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
0
1) Dr.Cevdett (cerrah)
22.10.2021 23:15:08
NE 5 DAKİKASI ARKADAŞLAR, YÖNETİCİLER HİÇ BİR HASTA GERİ DÖNMESİN İSTERLER. O HASTAYA BAKAN DOKTORUN CANI ÇIKSA DA DERT EDİNMEZLER. 70-80-90 FARKETMEZ YANİ...
People
7
2) ömer hayyam (op.dr.)
22.10.2021 16:03:15
vatandaş 5 dk yı bırak 5 saniyeye razı...

yeter ki para vermesin...

işte değişmesi gereken bu !
People
8
3) Orhan (Dr.)
22.10.2021 15:39:20
Çözüm 5 dakikada hastaya bakmamaktır. Böyle 5 dakikada hasta bakılmaz diye açıklama yaparken hekimlerin çoğu bu hastalara bakarsa yarın 3 dakikaya da düşürürler.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)