88. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurasında toplam 9 bin 576 boş kadro için ilan yayımlandı
Sağlık Bakanlığı 88. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası için münhal kadroların yayımlandığını duyurdu
88. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurasında toplam 9 bin 576 boş kadro için ilan yayımlandı
29 Ağustos 2019 - MEDİMAGAZİN

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü resmi web adresinde yapılan bilgilendirmeye göre 88. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası'nın münhal kadroları açıklandı. 

Tercih başvurularının 2 Eylül tarihine kadar Personel Bilgi Sistemi'nden yapılacağı duyurulan açıklamada, 88. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurasında Milli Savunma Bakanlığı,  İçişleri Bakanlığı,Adalet Bakanlığı için açılan münhal kadrolara yerleşenlerden çeşitli sebeplerle yerleştikleri kurum tarafından ataması yapılmayanlara ilişkin şu bilgiler paylaşıldı: 

"Bu kişilerin mağdur edilmemeleri ve sağlık hizmeti sunumunda aksamalara sebep olmaması için ilgili münhalin devamında / karşılığında açılmış olan Sağlık Bakanlığı münhallerine yerleşmiş sayılacaklardır. Bakanlığımızca atamaya esas gerekli işlemler tesis edildikten sonra tekrar kuraya alınmadan atamaları bu münhallere yapılacaktır." 

Toplam 9 bin 576 boş kadro

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca kura ile ilgili şu bilgileri paylaştı: 

"Bugün yayımlanan ilanımızla alımların 4. dilimini gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda 8 bin 876 tabip, 633 uzman tabip ve 67 yan dal uzman tabibi olmak üzere toplam 9 bin 576 boş kadro için duyurularımızı yaptık. Kura ile yerleştirme işlemleri, 11 Eylül 2019 Çarşamba günü noter huzurunda gerçekleştirilecek.

Dün yerleştirme sonuçları açıklanan 12 bin tabip dışı sözleşmeli sağlık personelimize ve bugün kura başvuruları başlayan 88. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlüsü tabiplerimize başarılar diliyorum. "

Kura takvimi için tıklayınız 

İSİM LİSTELERİ 

Uzman tabip listesi için tıklayınız 

Pratisyen tabip listesi için tıklayınız 

Münhal kadrolar için tıklayınız 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
10
1) dr (tbb)
29.08.2019 16:58:56
tayin zamanı geliyor,geçiyor ,haberimiz olmuyor.takipte zorlanıyoruz.önceden tarihi bilmek mümkün değil mi?
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)