Ankara’da doktorun hastayı darp ettiği iddiası üzerine soruşturma başlatıldı
Sağlık Bakanlığı, Ankara'da doktorun hastayı darp ettiği iddialarına ilişkin soruşturma başlattı.
Ankara’da doktorun hastayı darp ettiği iddiası üzerine soruşturma başlatıldı
20 Kasım 2017 -

Medyada "Doktorla hasta karşı karşıya geldi" başlığıyla yayımlanan ve Ankara'da bir hastanede doktorun hastayı darp ettiği iddialarını içeren haberler hakkında Sağlık Bakanlığı yakından takip başlattı. Bakanlıktan alınan bilgiye göre, söz konusu olayla ilgili Denetim Hizmetleri Başkanlığınca soruşturma başlatıldı.

Soruşturma sonuçlandığında ihmal ya da kusuru olanlar hakkında gerekli yasal işlemler uygulanarak, durumun kamuoyuyla paylaşılacağı belirtildi.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
10
1) Ali (Aile hekimi)
23.11.2017 12:05:20
Derler ya hani , köpeğin insanı ısırması değil , insanın köpeği ısırması haber olur diye... sağlıkta şiddet yapanlara sözüm ...
People
42
2) postenflamatuar (uzm dr)
21.11.2017 08:31:36
Doktor düşmanı bakanlık işte. Size küfreden, dövmeye kalkanı elinizi kolunuzu kaldırmayın, kaldırırsanız da biz size uygun ceza veririz demenin haberidir bu. Türkiye'deki yargı dayağı hasta da doktor da atsa dayak atana pratik bir ceza vermeyecektir. Haklı veya haksız olunmasına da bakmaz. Madem yüce hukuk sistemi ceza vermiyor peki bakanlığa ne oluyor? Sen hukukun üstünde misin? İş doktorları ezmeye gelince öyle oluyormuş demek ki.
Bu ülkede doktorluk enayiliktir. Bakanlık dayak yiyeceksiniz diyor. Yok eğer dayağı kabul etmeyip kendinizi savunmak ve önalmak için siz dayak atarsanız bunu yanınıza bırakmama, yakanıza yapışır cezayı ben keserim diyor. Sektör değiştirip başka bir bakanlığın faaliyet alanına geçin; mesela esnaf olup çalışma sosyal güvenlik bakanlığı alanında veya hayvancılık yapıp tarım, gıda ve hayvancılık bakanlığı alanında hizmet verin ve bu zulümden kurtulun.
People
24
3) dr (hekim)
20.11.2017 20:48:55
sanki doktorun babasının işi.zorla ilaç yazdırıp rapor isteyen var.doktor ne yapsın.helal olsun doktora madalya vermek lazım.
People
41
4) ali osman (genel cerrah )
20.11.2017 17:47:45
Olayın ayrıntısını bilmiyorum,ama şunu çok iyi biliyorum ki :dayağı atan attığıyla ,dayağı yiyen de yediğiyle kalıyor maalesef...
E bu durumda da işlemeyen hukuk kuralları , yerini orman kanunlarına bırakıveriyor
People
46
5) AHMET (TAHA)
20.11.2017 16:47:27
Doktorlar bu ülkenin vatandaşı değil mi? Hastaların hakları olduğu gibi sağlık çalışanlarının da hakları yok mu? Bu ülkede hukuk uygulamaları adama, duruma göre mi yoksa kanunlara göre mi yürütülüyor?
People
81
6) Murat celikten (Uzman)
20.11.2017 14:00:09
Hasta doktoru dövseydi bakanlık hiç bir şey yapmazdı. Adaletin şefkatli kollarına hastayı bırakırlardı. Onlarda takipsizlik verir ya da 5 sene erteler bi daha yapka sakın haaa der gonderilir.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan TarihiDetayKategori
ETKİNLİKLER
TarihEtkinlikKategoriYer