Bakan Koca: Önceki tetkiklere bakılmadan yeni talep olursa, ödemesi yapılmayacak
Bakan Koca: Hekimlerin daha önceden tomografi,mamografi, MR gibi istenmiş tetkikleri bakmadan yeni talep olma durumunda bunun ödemesini yaptırmayan sistemi devreye sokuyoruz
Bakan Koca: Önceki tetkiklere bakılmadan yeni talep olursa, ödemesi yapılmayacak
23 Aralık 2019 17:45 -

MEDİMAGAZİN - Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, gereksiz tetkik ve müdahalelerin önlenmesinde dijital sistemlerin büyük kolaylık sağladığına işaret ederek, " hekimlerin daha önceden tomografi, mamografi, MR gibi istenmiş tetkikleri bakmadan yeni talep olma durumunda bunun ödemesini yaptırmayan sistemi devreye sokuyoruz . Hekim MR talebinde bulunduğunda daha önceki Mr veya tomografi veya mamografi görüntüsünü görerek talepte bulunuyor olacak. Bununla ilgili genelge yayınladık biliyorsunuz, 477 bin görüntü yani tomografi, Mr ve mamografi çekiminin önüne geçmiş olduk” dedi

Neyim Var?

e- sağlık uygulamalarını araştırdıklarını ve yenilerini hayata geçirdiklerini belirten Koca, Neyim Var? projesinin de bunlardan biri olduğunu belirterek "Neyim var? gibi daha çok dijital ortamda online soruların sorulduğu hangi branşa daha çok gidilmesini öneren, hangi hastanede o branşların veya en yakın bulunan hastane hangisiyse ona yönlendirmesini yapan bir sistem de yakın zamanda devreye giriyor" dedi.

 

 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
10
1) Ertuğrul (Güvenlik)
24.12.2019 12:57:16
Bağcılar Eğitim ve Araştırma hastanesinde 2 ay önce emar çekildim, Sonucu halen çıkmadı.
Önce bu sorunu çözmek lazım 2 ay şaka gibi.
People
11
2) 1-2 = (-1)
24.12.2019 09:39:15
gereksizi hay hay hiç ödeme...ama işin emeğin hakkınıda dolu dolu vermiyorsan hakkım haram zıkkım olsun ...
People
33
3) Dr (dr)
24.12.2019 09:02:54
Onceki tetkik, grafi açılıyormu acaba, siz denedinizmi? Bizde 10 dk da açılmıyorda. E nabizdan bir MR bakin bakalim. Tabii e nabiz calisirsa.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
ETKİNLİKLER
TarihEtkinlikKategoriYer