Başhekim sahildeki görüntülere isyan etti: Hakkımızı hiçbirine helal etmiyorum
Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Süleyman Türedi, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda vatandaşların sahillere akın etmesine tepki gösterdi. Türedi, “Biz insanımıza yoğun bakım yeri bulmak için kafa patlatırken, elimizdeki tüm imkanları, tüm eforumuzu harcarken sahil kenarında yürüyüş yapan sağlığına çok düşkün İnsanları gördükçe hakkımızı hiçbirine helal etmiyorum" dedi
Başhekim sahildeki görüntülere isyan etti: Hakkımızı hiçbirine helal etmiyorum
30 Kasım 2020 11:21 - DHA

Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Süleyman Türedi, sosyal paylaşım sitesindeki hesabından koronavirüs tedbirlerine uymayanlarla ilgili mesaj yayımladı. Özellikle sokağa çıkma kısıtlamasının ardından vatandaşların sahillere akın ettiğini belirterek, uyarıların bazı kişiler tarafından dikkate almadığına değinen Prof. Dr. Türedi, şunları söyledi:

“Çoluğunu, çocuğunu, eşini, dostunu, annesini, babasını düşünen varsa; azıcık insafı ve vicdanı olan varsa evinde kalır ve çok gerekli olmadıkça evinden çıkmaz. Biz insanımıza yoğun bakım yeri bulmak için kafa patlatırken, elimizdeki tüm imkanları, tüm eforumuzu harcarken sahil kenarında yürüyüş yapan sağlığına çok düşkün !!! İnsanları gördükçe hakkımızı hiçbirine helal etmiyorum. Servisler ve yoğun bakımlar dolu, ne umuyorsunuz mucize mi? Öyle bir yeteneğimiz yok, sadece insanız. Ayıptır, günahtır. Sağlıkçı ya acımadığınızı biliyoruz da bari kendinize acıyın."
 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
7
1) Kenan (Doktor)
30.11.2020 14:45:26
Suleyman hocam.sitemi halka degil bilim.krulu ve saglik bakanligina yapmak lazim hafta sonu yasak koyarsin kimse sahile inmez .yoksa iti kopugu sokaktan toplamak imkansiz bu millete yasak lazim.baska caresi yok
People
11
2) Can K (Hekim)
30.11.2020 14:32:31
Kapalı alanlara odaklan sayın başhekim. Açık havada bulaş düşük. İnsanlar sosyal mesafeye ve maskeye dikkat ederek sahilde yürüyüş yapabilir. Sen asıl AVM'lere, yılın son indirimleri adı altında milleti sıkış tepiş içeri dolduran mağazalara odaklan. Herkesin maskesini mecburen çıkardığı kapalı alandaki kafe ve restoranlara odaklan.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)