Eş durumu nedeniyle görev değişikliği yapacak sözleşmeli personel 15 Eylül'de göreve başlayacak
Sağlık Bakanlığı yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre eş durumu nedeniyle görev yeri değişikliğine hak kazanan sözleşmeli personelin 9 – 14 Eylül 2019 tarihleri arasında sigortalı işe giriş bildirgesi ve hizmet sözleşmesi işlemlerininyapılması için yeni görev yerlerine şahsen başvurmaları gerektiği bildirildi
Eş durumu nedeniyle görev değişikliği yapacak sözleşmeli personel 15 Eylül'de göreve başlayacak
29 Ağustos 2019 - MEDİMAGAZİN

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünden yapılan duyuruya göre eş durumu nedeniyle görev yeri değişikliğine hak kazanan sözleşmeli personel 09 – 14 Eylül 2019 tarihleri arasında (14 Eylül dâhil) çalışma düzenine göre beş iş günü aşılmayacak şekilde izinli sayılacağı belirtildi. 

Yapılan duyuruda Sözleşmeli personelin, bu süre içinde sigortalı işe giriş bildirgesi ve hizmet sözleşmesi işlemlerinin yapılması için yeni görev yerlerine şahsen başvurmaları gerektiği kaydedildi. 

Açıklamada şunlar kaydedildi:

"Eş durumu nedeniyle görev yeri değişikliğine hak kazananlardan halen aile sağlığı elemanı olarak görev yapanların, aile hekimliği uygulamasından çıkış işlemlerinin ilgili il sağlık müdürlükleri tarafından 02.09.2019 tarihi mesai bitimine kadar ÇKYS/İKYS’den yapılması gerekmektedir. Sözleşmeli personelin; eş durumu nedeniyle yer değişikliği atamaları Bakanlığımızca İl emrine yapılacak olup görev yapacakları hizmet birimleri 12.09.2019 tarihi mesai bitimine kadar İl Sağlık Müdürlüklerimizce belirlenecektir. Sözleşmeli personel 15.09.2019 tarihi itibariyle yeni yerlerinde hizmet sözleşmesi imzalayarak göreve başlayacaktır.

Başvurusu kabul edildiği halde ilan edilen pozisyon sayısının yetersiz olması sebebiyle yerleştirme işlemleri yapılamayanların eş durumu nedeniyle yer değişikliği; başvuru yapılan ilde herhangi bir nedenle boş pozisyon oluşması halinde bir sonraki kura dönemine kadar yeniden başvuru şartı aranmaksızın Bakanlığımızca yapılacaktır." 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)