'Mecburi hizmet askerlik süresinden düşebilir'
Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof.Dr.Eyüp Gümüş devlet hizmeti yükümlülüğü yapanlar için askerlik süresinin bir kısmından muaf olması ile ilgili çalışmalar yapıldığını belirtti
'Mecburi hizmet askerlik süresinden düşebilir'
05 Eylül 2016 11:06 -

Hekimlerin mecburi hizmetlerinin askerliklerinden düşülmesini gündeme getireceklerini ifade eden  Prof.Dr.Eyüp Gümüş, Medimagazin'e yaptığı açıklamada ''Beşinci ve altıncı bölgede devlet hükümlülüğü yapanlar için askerlik süresinin bir kısmından muaf olması ile ilgili çalışmalar yapılması düşünülüyor.'' dedi.

 


Uzman hekimlerin yan dal sonrası mecburi hizmetlerinin yine devam edeceğini dile getiren Gümüş,  ''Onda belli bir sayıya ulaşmamız gerekiyor. Bütün memurların doğu ve güneydoğuda hizmet yapması ilerde gündeme gelecek.  Orada da mühendis vb diğer mesleklere ihtiyaç var. O olursa adaletli bir sistem olur.  Bütün bunlar oturup değerlendirilecek.'' şeklinde konuştu.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
5
1) hasan basri doğanay (dr. arş. gör)
10.09.2016 10:56:10
Askerlik yapanların da mecburi hizmet süreleri düşülsün. 1 ay duş alamadığım, 7 gün yastık yüzü göremediğim intikal günleri var. karşılamaz mı bunu... Askerlik yapanlar da mecburiden muaf tutulsun
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)