Müezzinoğlu'ndan 'personelin asker ve polislere enfeksiyon bulaştırma' iddialarına yalanlama
Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine getirilen yaralı polis ve askerlere enfeksiyon bulaştırıldığı iddialarının gerçeği yansıtmadığını söyledi.
Müezzinoğlu'ndan 'personelin asker ve polislere enfeksiyon bulaştırma' iddialarına yalanlama
10 Ocak 2016 -

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Afyonkarahisar Devlet Hastanesinin hizmete yeni açılan Zübeyde Hanım Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesini ziyaret etti. İl Sağlık Müdürü Necip Yemenici ile gerçekleştirdiği ziyarette Başhekim Erkan Arslan’dan bilgi alan Müezzinoğlu, hastalarla sohbet etti.

Ziyaret sonrasında gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Müezzinoğlu, bir soru üzerine, iki haftadır gribal enfeksiyonlarda artış bulunduğunu ancak  endişe edilecek bir durumun söz konusu olmadığını dile getirdi.

Vatandaşlardan hijyeni birinci öncelikli hale getirmelerini isteyen ve esas sorumluluğun bireye düştüğünü söyleyen Müezzinoğlu, el yıkamanın önemli olduğunu bunun yanı sıra sulu gıda alımını, meyve tüketimini ve direnci artırıcı gıdaları almayı tavsiye ettiklerini bildirdi.  

"Bu tür iddiaları da belgesiz, verisiz bir iddiayı da reddediyorum"

Müezzinoğlu, terör operasyonlarının devam ettiği bölgelerde bazı hastanelerde personelin yaralı asker ve polislere bilerek enfeksiyon kaptırdıkları yönündeki iddialara ilişkin değerlendirmesinin sorulması üzerine şunları söyledi:

"Bu ülkenin tüm hekimleri, tüm hemşireleri, sağlık hizmeti sunucuları bir defa mesleğinin aşığıdır. Asla hiçbir hekimimizin, hiçbir hemşiremizin, böyle bir yanlışın içinde olması söz konusu olmaz. Çünkü biz ‘insanı yaşat ki devlet yaşasın’ felsefesinin, anlayışının mensuplarıyız. Ben, sağlık çalışanlarımızdan, başta hekimlerimiz olmak üzere tüm hemşirelerimiz, ebelerimiz dünyaya örnek olacak bir sağlık hizmeti sunuyoruz. Vatandaşımız olmayan 2,5 milyon Suriyeliye kendi vatandaşımız gibi hizmet eden bir anlayışın mensupları, kendi emniyet görevlisine, kendi vatandaşına böyle bir yanlışı aklının ucundan bile geçirmez. Böyle bir şey de söz konusu olmaz ama bazı hatalı insan yok mudur, eksik yapan yok mudur? Hatalı ve eksik yapan varsa da bunun gereği yapılır."

Konuyla ilgili işlem başlatılan bir personelin olup olmadığı yönündeki soruyu ise Müezzinoğlu, "Bu anlamda herhangi bir şikayet gelmiş değil. Herhangi bir elle tutulur bir veri de yok. Bunlar hekimliği ve Türkiye’deki güvenli ortamın algısını bozmak için algı yönetimi yapmak isteyen bir anlayış. Bizim görevimiz her ortamda insanı yaşatabilmek, derdi olanın derdine derman olabilmek. Bu tür iddiaları da açıkçası belgesiz, verisiz bir iddiayı da reddediyorum" şeklinde yanıtladı.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
8
1) mustafa serdar (op.dr.)
10.01.2016 03:41:58
Hemen karar verme sayın bakanım,sonra ben öyle demek istememiştim şöyle demek istemiştim demek zorunda kalma, biliyorsun analar ağlamasın derken anaların gözü çıktı,iyi düşün seni kandırmasınlar, kandırılacak yaşı da geçtin ama biliyorsun paraleli var ,eş kenarı var AMAN DİKKAT ET YAMUK OLMASIN
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
28/08-29/08 Çocuklarda Motilite Bozuklukları Sempozyumu ÇOCUK... İSTA
27/08-31/08 20. Ulusal Anatomi Kongresi ANATOMİ İSTA
05/09-08/09 6. DOD Dermatoloji Gündemi DERMATOLOJİ SAKA
12/09-13/09 SCAI Menata Mentor Course-SCAI 2019 KALP VE... İSTA
14/09-14/09 7. Multidisipliner Nöroendokrin Tümör Sempozyumu NÖROLOJİ ANKA
11/09-14/09 World Congress of Perinatal Medicine KADIN... İSTA
12/09-15/09 10. Ulusal Haseki Tıp Kongresi ve 9. Haseki Hemşirelik Sempozyumu HEMŞİRELİ... SAKA