Sağlık Bakanı Ahmet Demircan iki hekimi de aradı
Sağlık Bakanı Demircan: - "Sağlık çalışanlarına karşı yapılan bu saldırıları kınıyoruz. Adli makamlara intikal eden bu vakaları yakından takip ettiğimizin de bilinmesini isteriz"
Sağlık Bakanı Ahmet Demircan iki hekimi de aradı
22 Temmuz 2017 -

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Bitlis ve Sakarya'da iki hekimin darbedilmesine ilişkin, "Sağlık çalışanlarına karşı yapılan bu saldırıları kınıyoruz. Adli makamlara intikal eden bu vakaları yakından takip ettiğimizin de bilinmesini isteriz." değerlendirmesini yaptı.

Demircan, yaptığı yazılı açıklamada, Bitlis ve Sakarya'da iki hekimin darbedilerek şiddete maruz kalmasının herkesi üzdüğünü belirtti.

Saldırıya uğrayan iki meslektaşını arayarak geçmiş olsun dileğinde bulunduğunu aktaran Demircan, sağlık çalışanlarının arkasında olduklarını ifade etti.

Sağlık hizmeti veren hekim ve sağlık görevlilerinin kutsal bir görevi yerine getirdiğini vurgulayan Demircan, şunları kaydetti:

"Böylesine kutsal bir görevi yerine getiren, şifa dağıtan ellere karşı yapılan her türlü şiddet uygulaması asla kabul edilebilir değildir. Sağlık çalışanlarımız fedakarca sağlık hizmetini verirlerken arkalarında sağduyulu vatandaşlarımız, Sağlık Bakanlığı, hükümet ve yasaların olduğunu bilmelidirler. Sağlık çalışanlarına karşı yapılan bu saldırıları kınıyoruz. Adli makamlara intikal eden bu vakaları yakından takip ettiğimizin de bilinmesini isteriz. Şiddete maruz kalmış olan başta doktorlarımız olmak üzere bütün sağlık çalışanlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum."

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
12
1) Surgeon Cat (doktor)
25.07.2017 14:00:10
Anlaşılan acil kalıcı bir çözüm üretilemezse Sayın Bakan mesaisinin büyük bir bölümünü telefon başında geçirecek...
People
3
2) Gokhan Uncu (Doç Dr)
24.07.2017 15:19:01
Iyi bir baslangıç bence de. Arkadasları yeni bakanı adil bir insan olarak tanimlıyor. Umarim bakanligi da öyle olur.
People
11
3) Ali (Hekim)
23.07.2017 16:15:39
Tamam da sayin bakanım , hekimlere hesap sorarken ulusal kanallar aracılığıyla oluyor da ,neden saldırıların kınanması internet ortamından duyuruluyor.doktordan başladı emin olun bunu duymaz
People
8
4) dr.nihat (acil)
23.07.2017 16:02:08
doktorları araması güzel bir şey fakat hekime saldırılar her geçen gün artıyor.sayın sağlık bakanından icraat bekliyoruz.en azından basında bu haydutları açıkça eleştirmelidir.
People
17
5) Zafer kalkan (Uzm.dr)
23.07.2017 12:31:49
Kınamayın, harekete geçin. Sağlık çalışanına şiddet uygulayanin SGK guvencesi iptal edilsin.
People
5
6) m. murat (dr)
22.07.2017 23:03:08
Kamudan istifa edince Bakanlık hukuki desteğini çekiyor. Bizzat başıma gelmiş bir durum. Tabiri caizse sizi satıyor.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori