Sağlık Bakanı: Önce arşiv araştırması, sonra güvenlik soruşturması
Sağlık Bakanı Recep Akdağ, TVNET'te yaptığı açıklamada personeli arşiv araştırmasıyla işe başlatıp güvenlik soruşturmasını daha sonra tamamlanacağı bilgisini verdi.
Sağlık Bakanı: Önce arşiv araştırması, sonra güvenlik soruşturması
16 Şubat 2017 -

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, TVNET kanalında yaptığı açıklamada, Medimagazin’in uzun süredir gündeme getirdiği atama bekleyen hekimlerin durumuna ilişkin açıklamalarda bulundu.


31 Ekimde Kur'a çeken hekimler hala işe başlayamadı!Ekim ayında yapılan atamaların yerleştirme sürecine dair açıklamalarda bulunan Akdağ, şunları kaydetti: 

''Güvenlik soruşturmaları dolayısıyla gecikmeler oldu.  Biz de bu meseleyi çok zorluyoruz. Çünkü o arkadaşlarımıza ciddi ihtiyacımız var.  Bunu aşmak için muhtemelen başka bir yönteme geçeceğiz. Doğrudan doğruya arşiv araştırmasıyla çalışacakları işlerine başlatıp, güvenlik soruşturmalarını peşinden takip ettireceğiz. Başka türlü bu iş çok uzayacağa benziyor.’’

 

 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
5
1) bulut (dr)
17.02.2017 16:39:12
başka işlerle uğraşmaktan bu işe zaman bulamadık diyecek de, sözü uzatıyor. bence.
People
98
2) dr.radyolog (hekim)
17.02.2017 16:20:17
Mecburi hizmetimi Şırnak'ta tamamladım.20 bin puanım var kurum içi atama bekliyorum 73.dönem mecburi münhallerine bir baktım branşımda Mersin Şehir Hastanesi 3 kadro açılmış.

Ben Şırnak'ta mecburi hizmetimi tamamlayıp 20 bin puanla Mersin'e gidemeyecem ama benim branşımda 3 tane torpilli orda sözüm ona ''mecburi'' hizmet yapacak.Söylenecek laf bulamıyorum.
Hakkımı helal etmiyorum arkadaş...
People
9
3) taner (dr)
17.02.2017 15:29:50
hani tüm suç bürokraside idi...tüm suç sizde sayın bakan ve siyasiler.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan TarihiDetayKategori
26.10-25.11ÖZEL KIRIKHAN BİLİM HASTANESİ - NÖROLOJİ UZMANI ARANIYORPersonel Arayanlar