Sağlık Bakanlığı Müsteşarı: Kadın doğum uzmanlarının döner sermayesinde iyileştirme yapacağız
'Kadın doğum uzmanlarının sayısını da artıracağız. Yeni dönemde kadın doğum uzmanlığını teşvik ediyoruz. Döner sermayesini ve çalışmasını iyileştirerek daha cezbedici yeni kriterler getiriyoruz. Çünkü artık hekimler cildiye, fizik tedavi gibi fazla yoğunluğu olmayan bölümlere kaymaya başladı!'
Sağlık Bakanlığı Müsteşarı: Kadın doğum uzmanlarının döner sermayesinde iyileştirme yapacağız
31 Mart 2018 - YENİ ŞAFAK

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş, sağlıkta kadın doğum ile ilgili yeni bir çalışma başlattıklarını belirterek önümüzdeki dönemden itibaren sistemin vatandaşın istekleri doğrultusunda şekilleneceğini aktardı.

ERKEK HEMŞİRESİZ DOĞUMHANE

Kadın doğum veya doğumhanelerle ilgili doktor tercih sistemini yeniden canlandıracaklarına dikkat çeken Gümüş, "Şu anda erkek hemşirelerin hepsini mümkün olduğunca doğumhanelerden çekiyoruz. Bazı hastalarımız da erkek hekim istiyor. Bu bakımdan biz doktor tercihini özellikle kadın doğum merkezlerimizde yeniden kurgulayacağız. Yalnız bazen özellikle nöbet sisteminden dolayı bu kadar kadın doktorumuz olmayabiliyor. Tabi acil şartlarda sorun yok ancak normal şartlarda gündüz kadın doktor seçimini öne çıkaracak bir çalışma yapıyoruz" dedi.

DÖNER SERMAYELERİNİ İYİLEŞTİRİYORUZ

Gümüş, kadın doğum uzmanlığı ile ilgili yaklaşık bin uzmanlık öğrencisine bu sene sisteme açtıklarını ifade ederek sözlerine şöyle devam etti: "Kadın doğum uzmanlarının sayısını da artıracağız. Yeni dönemde kadın doğum uzmanlığını teşvik ediyoruz. Döner sermayesini ve çalışmasını iyileştirerek daha cezbedici yeni kriterler getiriyoruz. Çünkü artık hekimler cildiye, fizik tedavi gibi fazla yoğunluğu olmayan bölümlere kaymaya başladı. Biz biraz daha meşakkatli olan branşların döner sermayesini ve özlük haklarının iyileştirme çalışmalarını yapıyoruz."

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
0
1) Veli Himmetli (Kul Hakkı Yiyenlere, Haramilere Karşı Olmak)
22.04.2018 19:15:41
Yaparsınız , Yaparsınız...

Ahiret Gününe Kaldı artık....!
En Büyük Mahsuplaşima Gününe....!

En Kısa Sürede Orada Görüşmek Üzere....
People
7
2) ismail yk (dr)
19.04.2018 15:35:35
Toplum sağlığı merkezi hekimlerinin de döneri artırılsınn..
People
45
3) Berk (Dr)
18.04.2018 10:35:11
Öncelik, Döner ödemesi dışında bırakılan hekimlere de ödeme yapacak şekilde bu özürlü- adaletsiz yasayı değiştirmek olmalıdır.
People
23
4) pratisyen (acilde köle)
17.04.2018 11:25:55
aciller berbat halde.can çekişiyor.mahkeme mahkeme geziyoruz.savcı ve hakimler doktor düşmanı olmuş.bayramda tatilde sabaha kadar acilde hasta bakıyorum ama döner çok az alıyorum.
People
30
5) Zafer (Dr)
16.04.2018 15:16:54
Binlerce hekim hala bir kuruş Döner ödemesi alamazken, önce bu adaletsiz durumu, bu defolu yasayı düzeltmek varken, cağiz, cağız larla konuşmak zulümdür.
People
24
6) Ekrem temel (Radyoloji uzmanı)
04.04.2018 23:34:56
2001 yılında radyoloji uzmanı olarak emekli oldum son maaş artışı ile aldığım aylık maaşım 3000 tl oldu yorum yapmaya gerek yok herhalde selam ve sevgilerle tüm meslektaşlarımı çabaları nedeniyle kutlarım
People
44
7) dr.mikro (hekim)
04.04.2018 14:06:46
15 yıllık uzaman hekimim bir arabam ve hala kredisini ödediğim bir evim var.Tek çocuğumu özel okula yolluyorum ama zorlanarak.

Toplam gelirime akrabalarım dahil kimse inanmıyor.Hadi canım o sadece maaştır döner hariç diyorlar.

Öyle bir hava çiziliyorki sanki bazı branşlar dışında herkes memnun.

İsteğimiz net tüm hekimler için çalışırken ve emeklilikte savcı hakim kadar temel maaş alabilmek...
People
21
8) muhiddin göç (uz. dr.)
04.04.2018 11:17:08
millet böyle istiyor sözünü doğru kabul edemeyeceğim,çalıştığım ilde en çok tercih edilen üç kadın doğum doktoru açık ara erkek kadın doğumcu,
bayanların esamasi dahi okunmuyor.Millet sizler kadar bağnaz değil, insanlarımız güvendiği doktora gidiyor.
People
22
9) tergan (doktor)
02.04.2018 14:05:17
çocuk
People
22
10) tabibCİK (doktor)
02.04.2018 13:40:33
A rumuzlu gastoenterolog meslektaşım;
yukarıdaki haber ile ilgili yorumuzu merak etmekte iken, tarafıma cevap vermeniz biraz garip.
Konuşma içerisinde' bunu kabul etmen lazım ' ifadesini kullanarak bağnazlığınızı dayatmanızdan, kendi kolonoskopinizi hiç kimseye yaptırmama nedeninizi anlamış oluyoruz.
Tıp hastanın sosyoekonomik durumunu gözardı etmez aksine özen gösterir, saygı duyar, yargılamaz.
Lakin müsteşarının ve sizin gibi düşünen meslektaşlarımızın etik anlayışı bizi ilgilendirir. Tarafım hastaların doktor seçme özgürlüğüne karşı çıkmıyor, bir müsteşarın cinsiyetçi yaklaşımına hekimlik ahlakı ve etiği adına karşı çıkıyor.' Anadolu insanı utanır gerçekçi olalım' konusuna gelince zaten tartışma konumuz bu değildir.

SON HABERLER
ETİKETLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori