Sağlık Bakanlığından iki ünlü sunucuya şok
Sağlık Bakanlığı, son günlerde kamuoyunda yanlış algılara sebebiyet verecek nitelikte programların yapıldığını belirterek, bu kapsamda yayın yapan Esra Erol ve Serap Paköz'ün programı hakkında RTÜK'e şikayette bulundu.
Sağlık Bakanlığından iki ünlü sunucuya şok
01 Aralık 2017 - HÜRRİYET

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, son günlerde bazı televizyon kanallarında kadın doğum hastanelerinde mağduriyet yaşadığını iddia eden aileler vasıtasıyla kamuoyunda yanlış algılara sebebiyet verecek nitelikte programların yapıldığı belirtildi.


Hastane ile ilgili korkunç iddia!


Bu kapsamda yayın yapan "Esra Erol'da" ve sunuculuğunu Serap Paköz'ün yaptığı "Gerçeğin Peşinde" programları için RTÜK'e Bakanlık tarafından şikayette bulunulduğu belirtilen açıklamada şöyle denildi: "Medyanın reyting aldığı şüphesiz olan sağlık konularını öz denetimsiz olarak gündeme getirmesi ve bunun üzerinden sansasyon oluşturmaya çalışması sorumlu yayıncılık ilkesi ile bağdaşmamaktadır. Sağlıkta şiddetin görüldüğü ve yaygınlaşma emaresi gösterdiği bir zeminde sağlık çalışanlarının her ne sebeple olursa olsun hedef gösterilmesi, kötü sonuçları olabilecek istenmeyen durumlara sebebiyet verebilecektir. Medya, vatandaşların seslerini duyurabilecekleri bir mecra ise de resmi kurum ve kuruluşların adının karıştırıldığı ve olur olmaz karalandığı, sağlık çalışanlarının suçlanarak töhmet altında bırakıldığı, yargısız infazların yapıldığı bir mecraya dönüşmemelidir. Kurum ve sağlık çalışanlarımızın belirsiz ve ispatlanması mümkün olmayan iddia ve söylentilerle zan altında bırakılması ve sağlıkla ilgili güvensizlik oluşturulması kabul edilebilir bir durum değildir."

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
7
1) İskender (Dr)
07.12.2017 11:25:18
Arkadaşlar, ülkeyi TTB değil malum bir tek parti yönetiyor 16 yıldır, lütfen karıştırmayın. Giderek artan mobbingin şiddetin sorumlusu bir yetkileri kısıtlanmış bir dernek olamaz.
People
22
2) pratisyen (acilde)
04.12.2017 22:50:09
ACİLLERDE HASTA VE HASTA YAKINI SALDIRI,ŞİDDET VE HAKARETLERİ BİTMEK BİLMİYOR.SAĞLIK BAKANLIĞI İLGİSİZ.SAĞLIK BAKANLIĞI 184 İLE HASTA HAKLARINI KORUYOR.SAĞLIK ÇALIŞANI İSE PERİŞAN HALDE.TBB İSE İDEOLOJİK SOL BİR FRAKSİYON.
People
20
3) Ali (Aile hekimi)
04.12.2017 12:21:25
Her ay TTB aylık ücretini yatırıyoruz. Sonuç ? Başarısızlar
People
30
4) uzmandoktor (Uzman)
03.12.2017 10:09:39
Geç olsada gerekli bir hamle. Şikayet edilen zatlar ve emsalleri düne kadar onu şununla bununla evlendirme, dedikodu programları yapıyorlardı, yasaklandı. Boşluğa düşünce sahipsiz gördükleri sağlık ve sağlıkçılara dadandılar. Bu konu sadece sağlık bakanlığının değil, Türk tabirler odasını ve diğer tüm sağlık kuruluşlarını ilgilendiriyor. Mesela YÖK, mesela özel hastane dernekleri vb..
Ama buna benzer şekilde sosyal medya ve haber programlarında hatta zaman zaman medimagazinde bile gördüğümüz okuduğumuz tek yanlı, sağlıkçıları küçük düşürücü ve sağlıkta şiddete ilham olacak haberler yapılıyor. Bunlar içinde önlem alınmaya davet ediyorum.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan TarihiDetayKategori
ETKİNLİKLER
TarihEtkinlikKategoriYer