Samsun Sağlık İl Müdürlüğü, hizmet içi eğitim seminerlerine başladı
Samsun Sağlık İl Müdürlüğü, Medikal Sanayi Kümelenme Derneği (MEDİKÜM) işbirliği ile düzenlediği hizmet içi eğitim seminerlerine başladı.
11 Mayıs 2012 16:59 - CİHAN

Gazi Devlet Hastanesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen hizmet içi eğitim derslerinin ilkinde 'Biyomedikal Cihaz Teknolojileri ve Medikal Gazlar ile Sterilizasyon Konteynırları ve Aksesuarlarının Kullanım Özellikleri ve Bakımı' konuları ele alındı.

‘Sağlık Kenti’ sloganıyla yola çıkan Samsun'da hedefe ulaşma konusunda ciddi mesafeler katediliyor. Samsun Sağlık Müdürlüğü, MEDİKÜM ortaklığı ile başlattığı hizmet eğitim programları kapsamında kamu ve özel sektör sağlık kuruluşlarında çalışanları bilgilendiriyor. Biyomedikal Cihaz Teknolojileri ve Medikal Gazlar ile Sterilizasyon Konteynerleri ve Aksesuarlarının Kullanım Özellikleri ve Bakımı seminerine katılan kent merkezi ile ilçelerden çok sayıda katılımcı, önemli bilgilere sahip oldu.

Seminerde MEDİKÜM üyesi Bilim Teknik Tıp Tekniği Şirketi sahibi ve Biyomedikal Mühendisi Ahmet Alpdoğru, biyomedikal cihaz teknolojilerinin sağlıktaki işlevselliğinden söz ederek medikal gazların önemini anlattı. Makine mühendisi ve Bahadır Tıbbi Alet Cihazları Arge Müdürü Veli Yolsever de sterilizasyon konteynırlarının ve aksesuarlarının nasıl kullanılması gerektiği, özellikleri ve bakımları konularında davetlileri bilgilendirdi.

Hizmet içi eğitim seminerine hemşire, teknisyen, hizmetli, sağlık memuru, doktor ve hastane yöneticileri de büyük ilgi gösterdi. Samsun İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Ramazan Taşdemir, MEDİKÜM işbirliği ile benzer eğitim seminerleri vermeye devam edeceklerini bildirdi.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
0
1) mg (dr)
11.05.2012 20:09:07
editöün dikkatine:
Muayenehanelerle ilgili standartlara yürütmeyi durdurma
http://www.ttb.org.tr/index.php/Haberler/muayenehane-3179.html
People
0
2) vs vs (dr)
11.05.2012 17:52:32
editör
danıştay en son muayenehane genelgesinin yürütmesini durdurmuş.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)