Şu ana kadarki en büyük şehir hastanesi 5 Mayısta açılıyor
Şehir Hastaneleri Projesi kapsamında, şu ana kadar hizmete girenler arasında en büyüğü olma özelliğine sahip Kayseri Şehir Hastanesi açılış için gün sayıyor. Bölge hastanesi görevi üstlenecek Kayseri Şehir Hastanesi, 4 ana hastane binası ile fizik tedavi ve adli tıp birimlerinden oluşuyor.
Şu ana kadarki en büyük şehir hastanesi 5 Mayısta açılıyor
02 Mayıs 2018 -

Sağlık Bakanlığınca kamu-özel iş birliğiyle başlatılan "Şehir Hastaneleri Projesi" kapsamında, şu ana kadar hizmete girenler arasında en büyüğü olma özelliğine sahip yaklaşık 500 milyon avro maliyetli Kayseri Şehir Hastanesi açılış için gün sayıyor.

Yozgat, Isparta, Mersin ve Adana'daki hastanelerin ardından Türkiye'nin 5. sağlık üssü olacak Kayseri Şehir Hastanesi'nin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla 5 Mayıs'ta hizmete girmesi planlanıyor.

Sivas, Nevşehir, Kırşehir ve Niğde gibi çevre illere de hizmet vererek bölge hastanesi görevi üstlenecek Kayseri Şehir Hastanesi, 4 ana hastane binası ile fizik tedavi ve adli tıp birimlerinden oluşuyor.

 

 

Fiziki yapısı ve vatandaşlara sunduğu modern hizmetlerle 5 yıldızlı otel konseptinde inşa edilen tesiste, tek kişilik ve iki kişilik tuvaletli ve duşlu lüks odalarda hastalara tedavi imkanı sunuluyor. Hasta ve yakınlarına en modern tedavi hizmetlerinin sunulabilmesi için tasarlanan hastane binaları, bekleme sürelerinin azaltılması, hasta ve yakınlarının rahatlığı için akıllı teknolojik sistemlerle dikkati çekiyor.

Hastalar için hemen her şeyin düşünüldüğü komplekste, acil durumlarda helikopter ambulansla getirilen hastaların doğrudan ameliyathaneye veya yoğun bakım odalarına alınabilmesine olanak tanınıyor.Sağlık hizmetlerinin Bakanlık personeli; idari, teknik ve temizlik gibi hizmetlerin ise özel sektör kanalıyla yürütüleceği şehir hastanesi konseptinde, her hastanın refakatçi personel eşliğinde vakit kaybetmeden hizmet alabilmesi amaçlanıyor.Hastane bünyesinde oluşturulan ve 7/24 görev yapacak olan çağrı merkezi, oluşabilecek her türlü aksaklık ve ihtiyaç durumunda anında müdahale imkanı sağlayacak.

"4 BİN 500 KİŞİYE İSTİHDAM"

İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, hastane açılışına az bir süre kaldığını ve sağlık hizmetlerinin eksiksiz şekilde başlaması için yoğun gayret gösterdiklerini belirtti. Tedavi hizmetlerinin işleyişini uygulamalı olarak görebilmek ve tespit edilen aksaklıkları anında giderebilmek için simülasyon etkinlikleri düzenlediklerini bildiren Benli, bu simülasyonlarla her türlü senaryoya karşı hazırlık yaptıklarını anlattı.

Hastanenin yapımının yaklaşık 3 yıl sürdüğünü aktaran Benli, şöyle devam etti: "Şimdiye kadar açılan şehir hastaneleri arasında en büyüğü. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılımıyla ayın 5'inde hastanemizi açmış olacağız. Bin 607 nitelikli yatağa sahip olan hastanemizde 350 poliklinik, 43 ameliyathane ve 253 yoğun bakım yatağımız mevcut. Fizik tedavi hastanesinin yanı sıra ayrı bir blokta bulunan yüksek güvenlikli adli psikiyatri hastanesi de kompleks içinde yer alıyor. Hastanemiz 466 bin metrekare kapalı alan ve 281 bin metrekare açık alana sahip. 3 bin 200 araç kapasiteli kapalı otoparkımız var. Hastanemizde ortalama 4 bin 500 kişiye istihdam sağlanacak. Bunun 3 bine yakını kamu, kalan kısım ise özel sektörde yer alacak. Hastanemizde ayrıca bine yakın doktorumuz görev yapacak. Burada açacağımız hastanemizle yoğun bakım yatağımız 150'den 256'ya çıkmış oluyor. Bu da bölgede çevre illerin tüm hizmetlerini hastanemizde toplayabileceğimiz anlamına geliyor. Diğer taraftan nitelikli hizmetleri burada oluşturacağız."

Hastanenin fiziki yapısı oluşturulurken hasta ve yakınlarının her türlü konforunun düşünüldüğünü vurgulayan Benli, bu sayede vatandaşa en kaliteli sağlık hizmetinin sunulacağını dile getirdi.

Hastanenin Teknoloji Direktörü Afşin Yüce ise kullanılan teknolojik imkanlara dikkati çekerek hastane bünyesinde tüm Kayseri'nin yükünü kaldırabilecek boyutta bilgi işlem merkezi oluşturulduğunu ifade etti.

Hastanenin teknolojik altyapısında yerli yazılımlar kullanıldığına dikkati çeken Yüce, bilgisayar altyapısında Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından geliştirilen milli işletim sistemi Pardus'un kullanıldığını kaydetti.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
9
1) Atilla Çoruh (Tıp Doktoru)
04.05.2018 15:01:25
BİNALAR HASTA TEDAVİ ETMEZLER!!
People
4
2) Hürriyet (Dr)
04.05.2018 14:06:00
Aklıbaşında insan küçük bir muayenehaneye gitmeyi tercih eder. Niye öyle bir yere gideyim? Oturduğum yere yakın , sevimli, sıcak, şehir içi bir küçük tıp merkezi veya muayenehaneyi tercih ederim. Ambulanslık acil durumda oraya götürülürsem itiraz edemem. Geri kalan herşeyde küçük yerler.
People
8
3) Remzi Pala (Mala Ustası , Malacı)
04.05.2018 11:50:49
Geçen Hafta Dubaideydim..
Dubai'ye Daha Büyüğünü Yapıyorlar..
Bu Onun Yanında Çok Küçük Kalıyor..
Gidin de Görün..
Uyuyun Siz uyuyun..
People
17
4) ALPEREN (DR)
03.05.2018 14:51:23
Çok şaibeli bir durum, maliyetini ısrarla açıklamıyorlar. Ama söyelen şu; devletin arazisine, milletin parasıyla, amerikan doları üzerinden 49 yıl kiralanarak ve hasta garantisi vererek (hasta gelmezse aradaki fark hazineden ödenerek) çok ağır şartlarla imzalanmış. Geleceğimiz ipotek edilmiş..
People
24
5) dr mayer benzingen (nrş uzmanı)
03.05.2018 13:47:34
yine benden size bir selenat...:)

neyleyim köşkü,
neyleyim sarayı,
içinde çalışan,
doktor olmadıkça!
People
39
6) Çaresiz (Dr)
03.05.2018 01:57:26
Beş yıldızlı otel gibi hastaneler yapılıyor, eyvallah. Peki neden hekimler kamuda çalışmak istemiyor artık, sadece bina yapmakla olmaz. Bu arada doktor istifaları neden aylardır onaylanmıyor, bu konuda haber yaparsanız seviniriz
People
49
7) Hasan Akdemir (Nöroloji Uzmanı)
02.05.2018 21:46:38
Üniversiteleri BÖL.
Hastaneleri TOPLA.
Otokontrolü devreden ÇIKART
Direnenleri hapse ÇARP
Şimdilik dört işlem aşamasındayız. Bilinmeyenli denklemlere muhtemelen seçimlerden sonra geçeceğiz.
People
20
8) DR (GENEL CERRAH)
02.05.2018 15:10:48
''aferin''
SON HABERLER
ETİKETLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan TarihiDetayKategori