Tartışma yaratan ilaç jet hızıyla geri çekildi
Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu; Isparta Şehir Hastanesi'nde endoskopi için verilen ve ölüme neden olduğu iddia edilen 'dormofol' adli ilacın satışını durdurdu
Tartışma yaratan ilaç jet hızıyla geri çekildi
11 Ocak 2020 00:09 - memurlar.net

Isparta Şehir Hastanesi'nde endoskopi için verilen ilaç sonrasında 6 hasta yoğun bakıma alınmış, daha sonra da bu hastalardan 1'i hayatını kaybetmişti. Hastanede bu hastalara bir anestezi ilacı olan dormofol kullanıldığı iddia edilmiş, bunun üzerine soruşturma başlatılmıştı.

 

 

Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu, Valiliklere bir yazı göndererek 'dormofol' adlı ilaca satış blokajı uygulandığını ve kullanımının durdurulduğunu duyurdu.

Sağlık Bakanlığı tarafından, Valiliklere gönderilen yazı;

 

 

 

 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
4
1) Murat aslan (Doktor)
11.01.2020 15:35:27
Bakanlığın bu işin peşini bırakmaması lazım üstü örtülürse bu ölümlerin devamının gelmesi kaçınılmazdır...
People
3
2) Hakan (Dr)
11.01.2020 10:57:07
İnsan sedasyonsuz anesteziyi bilmezse propofole düşman olur

Bir kez canlı canlı endoskopi kolonoskopi olsunlar ondan sonra yasaklasınlar

Tüm ilaçlarla insan öldürülebilir aspirin bile al 10 gram by by

Bu akılsızca uygulamanın cezasını millet çeker daha kimse endoskopi için sedasyon yapmaz
People
5
3) Yavuz (Doktor)
11.01.2020 07:24:35
Video ve yorumlar güzel olmuş Türkiye’nin gerçekleri ile bağdaşmayan astronomik tazminat istekleri var. Bu aşırı yüksek tazminat isteği sadece zenginleşme için değil sağlık personelini ezme, değersizleştirme ,köleleştirme ,az maaşa talim ettirme , zor karmaşık riski büyük hastaların sağlıkçı Yada hastane tarafından reddedilmesi Yada defansif tıp için bir nevi algı operasyonu da olmuş gibi. Yani toplum ve sağlık camia sı bu tazminatı duyunca hastayı tedavisiz de bırakır pansuman tedbirlerle geçiştirirde. Ne bu doktor ne hemşire ne davayı açan Yada mağdur olan yıllık 5 milyon kazanmazken mahkeme Yada savcı bu sınırı baştan makul ölçüye indirmeli
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
ETKİNLİKLER
TarihEtkinlikKategoriYer