Avuç içi okuma sistemi mahkemelik
Türk Tabipleri Birliği (TTB) Genel Sekreteri Beyazıt İlhan, hastanelerde kimlik kontrolü için ‘biyometrik avuç içi ve parmak damar izi” alınmasının hukuka ve insan haklarına aykırı olduğu iddiasıyla Danıştay’a dava açtıklarını bildirdi.
Avuç içi okuma sistemi mahkemelik
01 Şubat 2014 11:35 - HÜRRİYET

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Genel Sekreteri Beyazıt İlhan, hastanelerde kimlik kontrolü için 'biyometrik avuç içi ve parmak damar izi" alınmasının hukuka ve insan haklarına aykırı olduğu iddiasıyla Danıştay'a dava açtıklarını bildirdi.

İlhan, "Bu durum kişisel verilerin ve özel hayatın korunması ilkesine aykırı. Alınan veriler süresiz saklanacak. Kötü ellere geçmesinin garanti edilememesi de ayrı bir konu" dedi. İlhan hiç kimsenin biometrik yöntemle avuç içi parmak damar izini vermek zorunda olmadığını belirterek, "Vermeyin" çağrısı yaptı.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
0
1) Salih (dr)
05.02.2014 13:55:50
TTB çok yerinden bir tespit yapmış ama sanırım biraz geç kalmış gibi. Bu arada her vesile le TTB ne saldıran acuzelere acıyorum
People
0
2) s.E (dr)
02.02.2014 23:38:05
TTB doktor haklarını savunmaktan başka her şey le uğraşıyor
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)