Cerrahpaşalı Profesöre, Dünya Baş Ağrısı Derneğinden önemli görev
Dünya Baş Ağrısı Derneğinin pediatrik baş ağrıları global proje komisyonunun koordinatörlüğüne Prof. Dr. Derya Uludüz seçildi.
Cerrahpaşalı Profesöre, Dünya Baş Ağrısı Derneğinden önemli görev
06 Mart 2018 -

Dünya Sağlık Örgütü 2016 verilerine göre baş ağrıları (özellikle migren) hastalık yükü açısından 50 yaş altında en önemli üçüncü sakatlık nedeni olarak belirlendi. 

Dünya Baş Ağrısı Derneği özellikle baş ağrılarının dünyada hastalık yükünün ülkeler arasında farklılıklarının belirlenmesi ve tüm dünyada farkındalık uyandırılmasına yönelik bir proje başlatıyor. Tüm dünyayı kapsayacak global projenin pediatrik baş ağrıları  komisyon koordinatörlüğüne ise  İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Derya Uludüz seçildi.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
6
1) Gülay Gökşenoğlu (Lisen sonra ,okutulmayan yurttaş)
06.03.2018 21:00:13
Değerli Derya Uludüz ü CNN de tanıdık , Koruyucu Hekimlik adına dair çok bilgi ve bilinçleniyoruz ,Yurdumuz adına nice nice başarılar dilerim.
Yurdumuzu benim için , bilim insanı olarak Dünya Türkiye yi seçilme büyük başarı yolu açık olsun
People
16
2) Hasan Akdemir (Nöroloji Uzmanı)
06.03.2018 16:20:53
Ülkemizden birisinin, sağlık alanında dünya çapındaki görevlerde yer alması; hem ülkemizin geldiği yer açısından hem de gönülden başarılar dilediğim sayın ULUDÜZ açısından gurur verici.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan TarihiDetayKategori
ETKİNLİKLER
TarihEtkinlikKategoriYer
14/12-16/128. Ulusal Sitopatoloji KongresiTIBBİ...İZMİ