Yeni açılan tıp fakültesinin öğrencileri Bakanlık hastanelerinde eğitim alacak
Tıp Fakültesi öğrencileri lisans ve lisansüstü eğitimleri ile uzmanlık uygulamalı eğitimlerini, Aksaray'daki sağlık tesislerinde yapacak.
Yeni açılan tıp fakültesinin öğrencileri Bakanlık hastanelerinde eğitim alacak
30 Aralık 2015 -

Aksaray Valiliği ve Aksaray Üniversitesi Rektörlüğü arasında bir süredir sürdürülen çalışmalar imzalanan işbirliği protokolü ile sonuçlandırıldı.

İşbirliği protokolü Sağlık Bakanlığı ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının görüşüne sunuldu. Hazırlanan protokole göre, Aksaray Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğrencileri lisans ve lisansüstü eğitimleri ile tıpta uzmanlık uygulamalı eğitimlerini Aksaray’daki sağlık tesislerinde yapabilecek.

Aksaray Üniversitesine bağlı tıp fakültesi açılmasına dair Bakanlar Kurulu kararı, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanmasının ardından Resmi Gazetede yayınlanmıştı.

Aksaray’da kurulan Tıp Fakültesi ile ilgili eğitim ve diğer konularda çalışmaların hızlandırılmasında yeni bir süreç başlatıldı. Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Yusuf Şahin beraberinde Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Himmet Durgut, Üniversite Genel Sekreteri Bayram Ali Yavaş, Kamu Hastaneleri Birliği Tıbbi Hizmetler Başkanı Ahmet Korkmaz ile Vali Şeref Ataklı’yı ziyaret ederek bir süre görüştü.  

Valilik Makamında gerçekleşen görüşmede; Aksaray Valiliği ve Aksaray Üniversitesi Rektörlüğü arasında bir süredir çalışmaları sürdürülen Tıp Fakültesi öğrencilerinin lisans ve lisansüstü eğitimleri ile tıpta uzmanlık uygulamalı eğitimlerinin Aksaray Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı sağlık kurumlarında yapabilmelerine olanak sağlayacak işbirliği protokolü değerlendirildi.

Hazırlanan “İşbirliği Protokolü”nün Sağlık Bakanlığı ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının uygun görüşüne sunulması kararlaştırıldı.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
0
1) dr. sd (uz.dr)
02.01.2016 08:03:18
Koca koca adamlar hekimliği de hallettiler. Çocuklara meslek bırakmadılar. Bitirin bitirin her şeyi bitirin. Çocukların hayallerini de bitirin
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
24/05-25/05 Marmara Odyoloji Günleri-2019 DİĞER İSTA
25/05-25/05 Vaskülitlere Multidisipliner Yaklaşım ROMATOLOJİ İSTA
25/05-26/05 MS'de Sağlıklı Yaşam Sempozyumu NÖROLOJİ İZMİ
30/05-31/05 5.Nadir Görülen Hastalıklar Sempozyumu NÖROLOJİ İSTA
26/05-01/06 Hastane İnfeksiyonları Eğitim Programı 2019 ACİL TIP ANTA
12/06-14/06 37. Zeynep Kamil Jineko-Patoloji Kongresi KADIN... İSTA
13/06-15/06 9. Solunum Zirvesi GÖĞÜS... ISPA