''15. Uluslararası Estetik Diş Hekimliği Kongresi'' başladı
Estetik Diş Hekimliği Akademisi Derneği (EDAD) Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Selim Pamuk, eskiden insanların genellikle dişlerin fonksiyonuna önem verdiğini belirterek, ''Günümüzde televizyonun insan hayatında daha fazla yer almasına bağlı olarak fonksiyonun yanında güzel dişlere sahip olmak da istenir oldu'' dedi.
16 Eylül 2011 -

İSTANBUL- EDAD tarafından düzenlenen ''15. Uluslararası Estetik Diş Hekimliği Kongresi'' Grand Cevahir Otel'de başladı.


     Kongreye ilişkin AA muhabirine bilgi veren Pamuk, bu yıl kongrenin 15'incisi düzenlemekten duydukları memnuniyeti dile getirdi.


     Pamuk, 15 yıl önce hem üniversite öğretim üyelerinin, hem de muayenehanesi olan diş hekimlerinin bir araya gelerek diş estetiğine yoğunlaşan EDAD'ı kurduklarını anlatarak, süreç içerisinde derneğin büyüyerek bugün uluslararası kongreler yapabilecek hale geldiğini söyledi.


     Derneğin 400'den fazla üyesi bulunduğunu belirten Pamuk, İstanbul'un dışında Ankara, İzmir, Mersin, Diyarbakır, Trabzon, Bursa ve Konya gibi şehirlerde temsilcilikleri olduğunu, Azerbaycan'ın ardından Arnavutluk'ta da bir temsilciliğin oluşturulması için görüşmelerin devam ettiğini kaydetti.


     Pamuk, kongrenin bu yılki konusunun ''sinerji'' olduğunu aktararak, kongreye dünyada estetik diş hekimliği konusunda öne çıkan isimlerin konuşmacı olarak katıldığını ifade etti.


     Kongredeki konuşmacıların çoğunun yabancı olduğunu belirten Pamuk, kongrede Türkiye'nin yanı sıra Azerbaycan, Amerika, Lübnan, Almanya, Avusturya, İtalya gibi ülkelerden yaklaşık 650 katılımcının yer aldığını söyledi.


     Pamuk, kongreye katılan diş hekimlerinin buradan öğrendiklerini sonraki süreçte tatbik edebileceklerini dile getirerek, şöyle devam etti:


     ''Kongrede pratiğe yönelik şeyler anlatılıyor. Artık bilimsel şeylerden bahsedip insanların kafalarını karıştırmanın, 'ben bunu yapamam, edemem, uygulayamam'ın yerine uygulanabilecek pratik, günlük yaşantıyı kolaylaştıracak, daha güzel şeyleri üretmeye yönelik bilgiler verilir burada.''


     Diş estetiğinin diş etleri (pembe estetik), dişler (beyaz estetik) ve dişlerin olmadığı durumda implantları kapsadığını anlatan Pamuk, ''Eskiden insanlar genellikle dişlerin fonksiyonuna önem verirdi. Ancak günümüzde televizyonun insan hayatında daha fazla yer almasına bağlı olarak, fonksiyonun yanında güzel dişlere sahip olmak da istenir oldu'' şeklinde konuştu.


     Pamuk, kongrenin bilimsel tarafının yanı sıra sosyal aktiviteleriyle de ön plana çıktığını ifade ederek, bu kapsamda yarın ''gala gecesi''nin düzenleneceğini kaydetti.
     Selim Pamuk, kongrenin 18 Eylül'de sona ereceğini sözlerine ekledi.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
28/08-29/08 Çocuklarda Motilite Bozuklukları Sempozyumu ÇOCUK... İSTA
27/08-31/08 20. Ulusal Anatomi Kongresi ANATOMİ İSTA
05/09-08/09 6. DOD Dermatoloji Gündemi DERMATOLOJİ SAKA
12/09-13/09 SCAI Menata Mentor Course-SCAI 2019 KALP VE... İSTA
14/09-14/09 7. Multidisipliner Nöroendokrin Tümör Sempozyumu NÖROLOJİ ANKA
11/09-14/09 World Congress of Perinatal Medicine KADIN... İSTA
12/09-15/09 10. Ulusal Haseki Tıp Kongresi ve 9. Haseki Hemşirelik Sempozyumu HEMŞİRELİ... SAKA