Antalya'nın özel sağlık kuruluşları denetlenecek
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından, "Özel Sağlık Kuruluşlarında Çalışma Koşullarının İyileştirilmesine Yönelik Programlı Teftişler" programının tanıtım toplantısı yapıldı.
 Antalya'nın özel sağlık kuruluşları denetlenecek
26 Şubat 2013 -

ANTALYA-İş Teftiş Antalya Grup Başkanı İş Başmüfettişi Suat Şimşek, Antalya Serbest Muhasebeciler Odası'nda gerçekleşen toplantıda yaptığı konuşmada, özel sağlık sektöründe yer alan kuruluşların 2013 yılı içerisinde denetime tabi tutulacağını söyledi.

Denetimler kapsamında iş yerlerinde, çalışma şartlarının iyileştirilmesi, çalışma saatlerinin ve ücretlerin düzenlenmesi ve çalışanların yıllık ve haftalık izin konularının denetleneceğini ifade eden Şimşek, "Denetimler Mart ayında başlayacak, Kasım ayı sonuna kadar teftişlerimizi tamamlanıp rapor belirlenecek" dedi.

Teftişlerin iki aşamalı yapılacağını kaydeden Şimşek, önce iş yerine gidilip genel bir durum tespiti yapılacağını, ardından ikinci bir kontrolle eksikliklerin giderilip giderilmediğine bakılacağını bildirdi. Şimşek, "Amaç tamamen bilgilendirme ve düzeltmeye yönelik. Söylediklerimiz yapılmazsa cezai işleme gideceğiz" diye konuştu.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
28/08-29/08 Çocuklarda Motilite Bozuklukları Sempozyumu ÇOCUK... İSTA
27/08-31/08 20. Ulusal Anatomi Kongresi ANATOMİ İSTA
05/09-08/09 6. DOD Dermatoloji Gündemi DERMATOLOJİ SAKA
12/09-13/09 SCAI Menata Mentor Course-SCAI 2019 KALP VE... İSTA
14/09-14/09 7. Multidisipliner Nöroendokrin Tümör Sempozyumu NÖROLOJİ ANKA
11/09-14/09 World Congress of Perinatal Medicine KADIN... İSTA
12/09-15/09 10. Ulusal Haseki Tıp Kongresi ve 9. Haseki Hemşirelik Sempozyumu HEMŞİRELİ... SAKA