EBG’nin yeni başkanı Sandoz’dan Carol Lynch oldu
Sandoz Global Biyofarmasötikler ve Enjekte Edilebilir Onkoloji İlaçları Başkanı Carol Lynch, Avrupa Biyobenzerler Grubu (EBG) Başkanlığı görevine getirildi.
EBG’nin yeni başkanı Sandoz’dan Carol Lynch oldu
23 Mart 2016 -

 Avrupa Jenerik İlaç Derneği’nce (EGA) seçilen Lynch, yeni görevinde hastaların yüksek kaliteli biyobenzer ilaçlara erişiminin arttırılmasını destekleyen faaliyetlerde bulunacak.


Carol Lynch, iki yıllık görevi boyunca, “bilimsel kavramların güçlendirilmesi ile biyobenzer endüstrisinin gelişmesini destekleyen endüstriyel politikaların savunulması” gibi konularda çalışmalar yürütecek.

25 yılı aşkın bir deneyime sahip

Carol Lynch, biyobenzer ve enjekte edilebilir onkoloji ilaçlarının geliştirilmesi, üretilmesi ve pazara verilmesine odaklanan ve 3000’den fazla kişiden oluşan bir kuruluşa liderlik etmektedir. Lynch aynı zamanda Sandoz’un biyofarmasötik üretim sözleşmelerinden de sorumludur. 25 yıldan daha fazla global farmasötik ve jenerik endüstri deneyimine sahip Lynch, 2014 yılında Sandoz’a katılmadan önce, Novartis Pharmaceuticals şirketinde hem küresel olarak hem de ABD dahil olmak üzere ülke organizasyonlarında ticari ve iş geliştirme pozisyonlarına liderlik etmiştir. Lynch aynı zamanda Sandoz İcra Komitesi üyesi ve Avrupa Biyobenzerler Grubu Başkanı’dır.

EBG hakkında

Avrupa Jenerik İlaç Derneği’nin (EGA) bir sektör grubu olan Avrupa Biyobenzerler Grubu (EBG), biyobenzer ilaç alanında önde gelen şirketleri temsil etmektedir. Sandoz ve EBG üyeleri, biyolojik ürünler pazarına rekabet getirmekte ve bu sayede Avrupa’da ve dünya genelinde hastaların oldukça yüksek derece yenilikçi tıbbi tedavilere erişimini arttırmakta ve Avrupa sağlık sisteminin sürdürülebilirliğini desteklemektedir.
 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
14/11-17/11 1. Hematoloji Eğitim ve Araştırma Kongresi HEMATOLOJİ ANTA
13/11-17/11 10. Uluslararsı Katılımlı Aile Hekimliği Kongresi - AHEKON 2019 AİLE... ANTA
13/11-17/11 41. Türk Ulusal KBB ve Baş Boyun Cerrahisi Kongresi KULAK-BUR... ANTA
14/11-17/11 Dudak Damak Yarıkları 6. Uluslararası Kongresi ORTOPEDİ... ANTA
14/11-17/11 HIV-AIDS Kongresi 2019 HALK SAĞLIĞI ANTA
16/11-21/11 55. Ulusal Nöroloji Kongresi NÖROLOJİ ANTA
23/11-23/11 TMFTP Tıbbi Uygulamalar ve Hukuk Kongresi TIP... ANKA