Hacettepe Eczacılık’a akreditasyon belgesi
Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi eğitimi Ulusal Eczacılık Eğitimi Akreditasyon Kurulu (ECZAK) ve Eczacılık Eğitimi Programlarını Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (ECZAKDER) tarafından 2015 yılı Ocak ayından geçerli olmak üzere 6 yıl süreyle akredite edildi.
Hacettepe Eczacılık’a akreditasyon belgesi
11 Ekim 2015 - STAR ANKARA Görkem Yağar

 Hacettepe Üniversitesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen törende ECZAKDER Başkanı Prof. Dr. Sevim Rollas törende Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bülent Gümüşel’e akreditasyon belgesini takdim etti. Törene Rektör Prof. Dr. Murat Tuncer, Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bülent Gümüşel, AK Parti Çorum Milletvekili İlksen Ceritoğlu Kurt ile ECZAK ve ECZAKDER Başkanı Sevim Rollas katıldı.

 

Rektör Tuncer, “2012 yılından beri eğitim niteliği açısından en önem verdiğimiz eylem planımız akreditasyonları yapılmasıydı. Hemen her fakültede bu konuda çalışmalar hızla başladı. Mühendislik Fakültemiz, Fen Fakültemiz, Diş Hekimliği Fakültemiz ve bugün de Eczacılık Fakültemiz akreditasyonlarını aldılar. Sadece bununla da kalmadık. Hastanelerimiz ve Tıp Fakültesi eğitimimiz tekrar akredite oldu. Kaybedilen akreditasyonlarımızı da yeniden aldık. Doping Kontrol Merkezimiz yeniden akredite oldu” dedi. Rollas ise, “Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi; eğitim-öğretimi, akademik kadrosu, bilimsel araştırmaları, fiziksel ortamı, mali kaynakları, öğrenci hizmetleri, hedefleri, misyonunu gerçekleştirme durumu ve istenen standartlara uygunluk açısından ECZAKDER tarafından değerlendirildi ve kalite güvencesi onaylandı” dedi.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
0
1) Erkan (ecz)
12.10.2015 09:07:16
Anlamadığım niye dişhekimi başlığında? :)
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
28/10-31/10 6. Ulusal Bağırsak Mikrobiyotası ve Probiyotik Kongresi ENDOKRİNO... ANTA
28/10-01/11 5. Ulusal Klinik Mikrobiyoloji Kongresi MİKROBİYO... İZMİ
31/10-02/11 Türkiye Maternal Fetal Tıp Derneği Ultrasonografi Kursu KADIN... İSTA
30/10-03/11 63. Türkiye Milli Pediatri Kongresi PEDİATRİ KIBR
23/11-23/11 TMFTP Tıbbi Uygulamalar ve Hukuk Kongresi TIP... ANKA
21/11-24/11 15. Türkiye Acil Tıp Kongresi ACİL TIP ANTA
26/11-30/11 3. Uluslarası – 21. Ulusal Halk Sağlığı Kongresi HALK SAĞLIĞI ANTA