Medipol 'The One Awards' ödülünü kazandı
Medipol, 2016 yılının sağlık sektöründe en itibarlı marka seçilerek "The One Awards" ödülünü kazandı.
Medipol 'The One Awards' ödülünü kazandı
10 Ocak 2017 - AA

Medipol Eğitim Sağlık Grubundan yapılan açıklamaya göre, Marketing Türkiye ile Akademetre'nin ortaklaşa düzenlediği The One Awards Bütünleşik Pazarlama Ödülleri sahiplerini buldu. Raffles İstanbul Zorlu Center'da gerçekleşen ödül töreninde Medipol, sağlık sektöründeki en itibarlı marka seçilerek The One Awards ödülünü kazandı.

Bu yıl 38 kategori üzerinden değerlendirilen İtibar ve Marka Değer Performans Ölçümünde saha araştırması tamamlanarak ilk 5'e kalan markalar belirlendi. Toplam 12 ilde bin 200 kişiyle gerçekleştirilen yüz yüze görüşmeler sonucunda 38 sektörün yıl içinde itibarını en çok artıran markaları ve bu başarıya ortak olan paydaşları belirlendi.

İlk kez 2015 yılında 12 sektör üzerinden yapılan İtibar ve Marka Değer Performans Ölçümünde farklı sektörlerden gelen talepler doğrultusunda 2016 yılı ocak ayında ölçümlemenin ve ödüllerin kapsamı genişletilmiş, kategori sayısı 32'ye çıkarılmıştı. The One Awards 3. yılında kapsamını daha da genişleterek 38 kategoride yılın itibarını artıran markalarını belirledi.

Çalışmanın modeli genel başarı ve yıl performansı olmak üzere iki aşamada değerlendirildi. Genel başarı değeri marka bilinirliği, yakından tanıma skoru, güven skoru, farklılık skoru, iletişim ve reklam çalışmaları beğeni skoru, tavsiye skoru, ticari faaliyetlerini destekleme skoru, sosyal sorumluluk beğeni skoru ve genel beğeni skoru olmak üzere 9 ana kriterin itibar ve marka değeri üzerindeki etkisine göre ortaya konuldu.

Çalışmanın ikinci ayağı olan 2016 performans değerlendirilmesinde ise aynı kriterlere göre markaların yıl içi başarıları belirlendi. Törende, 2016 yılında itibarını en çok artıran markaların yanı sıra bu markaların paydaşları olan reklam, halkla ilişkiler ve medya planlama ajansları da ödüllerine kavuştu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Medipol Üniversitesi Hastanesi Medikal Direktörü Prof. Dr. O. Gazi Yiğitbaşı, "Türkiye'de öne çıkan bütün markalar gibi biz de Medipol grubu olarak sadece 75 milyon ülkemiz insanına değil aynı zamanda 300 milyona yakın nüfus içeren bölge ülkelerine de hizmet etme hedefindeyiz. Bu açıdan bakıldığında bölge barışının ne kadar önemli olduğu açıktır. Umarım en kısa zamanda bu sıkıntılı günler geride kalır ve hepimizin önü açılır." ifadelerini kullandı.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
15/11-16/11 4. Diyabet Tedavisi Sempozyumu ENDOKRİNO... ANKA
14/11-17/11 1. Hematoloji Eğitim ve Araştırma Kongresi HEMATOLOJİ ANTA
13/11-17/11 10. Uluslararsı Katılımlı Aile Hekimliği Kongresi - AHEKON 2019 AİLE... ANTA
13/11-17/11 41. Türk Ulusal KBB ve Baş Boyun Cerrahisi Kongresi KULAK-BUR... ANTA
14/11-17/11 Dudak Damak Yarıkları 6. Uluslararası Kongresi ORTOPEDİ... ANTA
14/11-17/11 HIV-AIDS Kongresi 2019 HALK SAĞLIĞI ANTA
16/11-21/11 55. Ulusal Nöroloji Kongresi NÖROLOJİ ANTA