Rengarenk sağlık evi olmaz deyip, 'devletin rengi'ne boyadılar
Hemşirelerin anı yarışmasından birbirinden ilginç hikayeler ortaya çıktı. Yarışmada birinciliği, Malatya’dan ‘Devletin Rengi’ adlı anısı ile yarışmaya katılan hemşire Şule Yüksel Yılmaz kazandı.
15 Mayıs 2011 -

Hemşirelerin anı yarışmasından birbirinden ilginç hikayeler ortaya çıktı. Yarışmada birinciliği, Malatya’dan ‘Devletin Rengi’ adlı anısı ile yarışmaya katılan hemşire Şule Yüksel Yılmaz kazandı. ‘Arafta Volta’ adlı eseriyle hemşire Neslihan Yiğit İkinci, ‘Bir Sevdadır Türkiye’ adlı anısı ile Hemşire Hatice Acar da üçüncü seçildi.    

 

Hemşire Şule Yüksel Yılmaz’ın birinci olan anısı, okunduğu esnada salondakileri hem güldürdü hem düşündürdü. Yılmaz'ın anlattığına göre, hemşire olarak görev yaptığı sağlık evini bir güzel temizler. Daha sonra borç para alarak rengarenk boyar. Ancak bir hafta kadar sonra, daha boya kokusu geçmeden belediyeden görevli boya ustaları gelir. “Ebe hanım, yazı geldi sağlık evini boyayacağız.” derler. Boyacılar devlet dairesinin böyle boyanamayacağını söyleyerek sağlık evini baştan sona griye boyarlar.     Düzenlenen anı yarışması ödül töreninde bir konuşma yapan Türk Sağlık-Sen Başkanı Önder Kahveci, Türkiye’de 110 bin hemşire 50 bin ebenin hizmet verdiğini belirterek, “Tebessüm için düzenlemiş olduğumuz anı yarışmasını bize ulaştırdıkları anılarla anlamlandıran tüm ebe ve hemşirelerimize teşekkürü bir borç biliyorum.” dedi.     Konuşmalarının ardından yapılan ödül töreninde dereceye giren ebe ve hemşirelere ödülleri takdim edildi. 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
28/08-29/08 Çocuklarda Motilite Bozuklukları Sempozyumu ÇOCUK... İSTA
27/08-31/08 20. Ulusal Anatomi Kongresi ANATOMİ İSTA
05/09-08/09 6. DOD Dermatoloji Gündemi DERMATOLOJİ SAKA
12/09-13/09 SCAI Menata Mentor Course-SCAI 2019 KALP VE... İSTA
14/09-14/09 7. Multidisipliner Nöroendokrin Tümör Sempozyumu NÖROLOJİ ANKA
11/09-14/09 World Congress of Perinatal Medicine KADIN... İSTA
12/09-15/09 10. Ulusal Haseki Tıp Kongresi ve 9. Haseki Hemşirelik Sempozyumu HEMŞİRELİ... SAKA