Ahi Evran Üniversitesi bünyesinde Sağlık Bilimleri Fakültesi kuruldu
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi (KAEÜ) bünyesinde Sağlık Bilimleri Fakültesi kurulduğu bildirildi.
26 Haziran 2019 - İHA

Üniversiteden yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanlığı kararıyla fakültenin kurulmasının ardından Sağlık Yüksekokulu'nun Sağlık Bilimleri Fakültesine dönüştürüldüğü belirtildi.

Sağlık Yüksekokulu'nun 1997-1998 eğitim öğretim yılında Gazi Ünivrersitesi'ne bağlı hemşirelik bölümü olarak açıldığı ifade edilen açıklamada, daha sonra Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi'ne bağlandığı dile getirildi.


YÖK kontenjanları açıkladı: Tıp Fakültesi 15 bin 50 oldu 


Açıklamada, görüşlerine yer verilen KAEÜ Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, akademik birimlerin daha iyi gelişimi için çok yoğun çalışmalar yaptıklarını ifade etti.


Mantığa aykırı olarak nitelendirilen 'eczacılık fakültesi' kuruldu 


Yüksekokulun Sağlık Bilimleri Fakültesine dönüşmesinin çok önemli bir gelişim olduğunu vurgulayan Karakaya, bu gelişme ile 8 olan fakülte sayımızın 9’a yükseldiğine dikkati çekerek, kaliteli ve alanında uzman akademisyenlerle geleceğin sağlık çalışanlarını yetiştirmeye ve onların gelişimine katkı sağlamaya devam edeceklerini kaydetti.
 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori