Cerrahpaşa Rektörü: İyi bir hekim olmak istiyorsanız öncelikle iyi insan olmanız gerekiyor
İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Rektörü Prof. Dr. Nuri Aydın, İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa'nın nitelikli bir eğitim almak isteyen, başarılı ve dereceye giren öğrencilerin ilk tercihi olan köklü bir eğitim kurumu olduğunu belirterek, "Cerrahpaşa Tıp Fakültemiz de Türkiye'nin en başarılı öğrencilerinin tercih ettiği bir fakültedir. Cerrahpaşa sadece üniversite giriş sınavında değil, TUS başarısı noktasında da en iyisi konumundadır." dedi.
Cerrahpaşa Rektörü: İyi bir hekim olmak istiyorsanız öncelikle iyi insan olmanız gerekiyor

Fotoğraf: DHA

27 Temmuz 2019 - AA

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde ön kayıt yaptıran 120 üniversite adayının katılımıyla "Bir Günlüğüne Cerrahpaşalı Olmak" etkinliği düzenledi.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda (YKS) sayısal puan türünde Türkiye birincisi olan Mehmet Berke İşler ve dereceye giren birçok öğrencinin yer aldığı etkinlikte adaylar bir günlüğüne Cerrahpaşalı olmanın heyecanını yaşadı.


Cerrahpaşa Dekanı: 'İntörnlerimize angarya kabul edilebilecek işleri yıllardır yaptırmıyoruz' 


İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Rektörü Prof. Dr. Nuri Aydın, açılış konuşmasında, köklü bir eğitim kurumu olan Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nin Türkiye'nin en önemli eğitim kurumlarından birisi olduğunu belirtti.

Cerrahpaşa'da ilk kez böyle bir etkinlik yapıldığını dile getiren Aydın, aday öğrencilere, "Gerçekten iyi bir hekim olmak istiyorsanız öncelikle iyi insan olmanız, iletişim becerinizin yüksek olması, karşınızdaki insana anlayışla yaklaşmanız ve sabırlı olmanız gerekiyor." diye seslendi.

Aydın, "Cerrahpaşalı olmanın bir ayrıcalık" olduğunu dile getirerek, şunları kaydetti:

"Üniversitemiz nitelikli bir eğitim almak isteyen, başarılı ve dereceye giren öğrencilerin ilk tercihi olan köklü bir eğitim kurumudur. Ayrıca İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Türkiye'deki araştırma üniversitelerinden biridir. Cerrahpaşa Tıp Fakültemiz de Türkiye'nin en başarılı öğrencilerinin tercih ettiği bir fakültedir. Cerrahpaşa sadece üniversite giriş sınavında değil, TUS başarısı noktasında da en iyisi konumundadır. Son açıklanan TUS sonuçlarına göre fakültemizden 5 öğrenci ilk 10'da yerini aldı. Etkinliğimize katılan buradaki tüm öğrenciler olarak sizler aldığınız sonuçlarla en başarılı öğrenciler arasındasınız. Cerrahpaşa ailesi olarak sizleri de ailemizin bir parçası olarak aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağız."


YKS birincisi, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'ni gezdi 


 "Öğrencilerimiz çok sayıda vaka görme şansına sahip"

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sait Gönen de öğrencilerin tercih edeceği mesleğin kendi kararları olduğunun altını çizerek, "Hayatınız boyunca bu mesleği yapacaksınız. Eğer tercihiniz tıp olacaksa, seçeceğiniz fakülte, çok geniş bir akademik kadroya, entegre bir eğitim sistemine, çok sayıda vaka görme imkanına sahip olmalıdır." ifadelerini kullandı.

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde saydığı 3 özelliğin de çok iyi olduğunu kaydeden Gönen, şunları aktardı:

"Fakültemize günde yaklaşık 5 bin hasta başvuruyor. Türkiye'nin her tarafından hasta gelmekte. Cerrahpaşa bu hastaların hepsini tedavi etmekle yükümlü bir kurum olarak ön plana çıkmaktadır. Dolayısıyla burada öğrenim gören öğrencilerimiz çok sayıda vaka görme şansına sahiptir. Ayrıca uluslararası ilişkiler anlamında yurt dışında 24 fakülteyle anlaşmamız vardır. Öğretim üyelerimizin ciddi bir yurt dışı ağları mevcuttur. Fakültemiz, ülkemizde tıp eğitimi veren en köklü ve en nitelikli kuruluşların başında gelmektedir."

Daha sonra Prof. Dr. Sait Gönen, Dekan Yardımcısı Prof. Dr. M. Cem Ar ve Prof. Dr. A. Büge Öz öğrencilerin sorularını yanıtladı.


TUS’ta ilk 10'da Cerrahpaşa’dan beş isim: ‘Tesadüf değil’ 


Etkinlik kapsamında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Anatomi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Selman Demirci, "Beynimiz Nasıl Öğreniyor?" başlıklı bir ders yaptı.

İntörn Dr. Alperen Eravşar'ın "Yurt Dışında Cerrahpaşalı Olmak" sunumunun ardından etkinlik Tıbbi Beceri Pratiği ve fakülte turu ile sona erdi.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
ETİKETLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
28/08-29/08 Çocuklarda Motilite Bozuklukları Sempozyumu ÇOCUK... İSTA
27/08-31/08 20. Ulusal Anatomi Kongresi ANATOMİ İSTA
05/09-08/09 6. DOD Dermatoloji Gündemi DERMATOLOJİ SAKA
12/09-13/09 SCAI Menata Mentor Course-SCAI 2019 KALP VE... İSTA
14/09-14/09 7. Multidisipliner Nöroendokrin Tümör Sempozyumu NÖROLOJİ ANKA
11/09-14/09 World Congress of Perinatal Medicine KADIN... İSTA
12/09-15/09 10. Ulusal Haseki Tıp Kongresi ve 9. Haseki Hemşirelik Sempozyumu HEMŞİRELİ... SAKA