Helikopter pisti de var: İşte 3 boyutlu görüntülerle Yeni Cerrahpaşa!
Yeni Cerrahpaşaya ait üç boyutlu proje görüntüleri fakülte web sitesinde yayınlandı.
Helikopter pisti de var: İşte 3 boyutlu görüntülerle Yeni Cerrahpaşa!
29 Mart 2019 22:35 -

MEDİMAGAZİN- Cerrahpaşa'nın ne zaman yenileneceği sürekli konuşulurken, Yeni Cerrahpaşa projesinin gerçekleşmesi için uzun süredir devam eden çalışmaların ilk sonucu ortaya çıktı.

 TOKİ tarafından yapılacak projenin ilk aşaması olan ihale geçekleştirildi. Yeni projeye ait üç boyutlu proje görüntüleri fakülte web sitesinde yayınlandı.

Konuyla ilgili Medimagazin'e konuşan  İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Rektörü Prof.Dr.Nuri Aydın, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nin yapılanması ile ilgili ilk olarak Rektör Prof.Dr.Yunus Söylet döneminde başlatılan çalışmaların sonuna gelindiğini ifade etti.

 

 

Rektör Prof.Dr. Aydın , Mart ayı içerisinde TOKİ tarafından ilk aşama ihalenin yapıldığını, bunun da büyük emekler verilerek gelinen önemli bir nokta olduğunu vurguladı.

Hastane tamamlandığında eğitim ve hasta hizmetlerinin tamamıyla birbirinden ayrılacağını ifade eden Prof.Dr. Aydın, hastanenin 800 yatak kapasiteli ve son teknolojiyle donatılacak şekilde planlandığını söyledi.

Yeni Cerrahpaşa Tıp Fakültesi tamamlandığında 164 yoğun bakım yatağı, 36 genel ameliyathane, 7 günlük ameliyathane, 2 adet sezaryen ameliyathanesi , 1 adet hibrid ameliyathane ve 3000 araçlık kapalı otopark da yer alacak.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
5
1) Satiye Mantarlı (Hemşire )
07.04.2019 01:22:22
Bütün hastane birimlerinin steril malzeme ihtiyacını karşılayan, kalbi niteliğinde görev alan "merkezi sterilizasyon ünitesi" bu kuruma da profesyonel olarak kazandırılmalı, ameliyathanelere yakın olarak mimaride yer almalıdir..DAS gönüllüsü ve bu kurum çalışanı olarak MSÜ uzman sağlık ekibi de oluşturulmalidir..Hastanelerin kalite kontrol ölçüm degerlendirmelerinde istatiksel açısından önemli kavramlarından "Enfeksiyon" ve "mortalite " oranlarını olumlu yönde etkileyen bir değere sahip bu üniteyi modern tıpa uygun( Da vinci robot vd.) plan-proje içinde yer alması acil ihtiyaçlarimizdandir.
People
17
2) bu doktor bilmiyor (başka doktora gidelim)
02.04.2019 13:09:59
helikopter pisti olmasının gözümde değeri sıfırdır
... her doktorun odası varmı, duşu, wc si varmı
... her doktorun kafasını dinleyeceği aktivite odaları, fitnes salonları varmı ...
... vb varmı !
... bunlar yoksa helikopter pistini umrumda bile olmaz..
People
14
3) Sabri Oğullar (Doktor)
30.03.2019 12:14:36
Hiç Harvard Tıp Fakültesinin yıkılıp yeniden yapıldığını gördünüz mü ?
People
7
4) İnsan (Dr)
30.03.2019 01:57:01
İşte böyle Millete hizmet edin alkış alın.Yanlişa eleştiri devam edecek...
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)